w ,

Od 1 kwietnia eksport jabłek na Białoruś znów będzie możliwy

Od 1 kwietnia eksport jabłek na Białoruś znów będzie możliwy. Podobnie było przed rokiem.

– informuje Agrobiznes 20 marca 2023 roku.

Białoruscy klienci kupują odmiany jabłek, które niekoniecznie smakują konsumentom z innych części świata. Dlatego tak ważne jest by trafiły właśnie na Białoruś.

Jest wiele odmian które na Białorusi są znane i cenione a u nas produkowane np. Szampion, Jonagoldy, Idared, Golden – mówi Paweł Puncewicz, Konsorcjum Appolonia.

Jak informuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa eksport jabłek do Białorusi znów będzie możliwy. Podobnie jak przed rokiem – przez pewien okres – od 1 kwietnia do 30 czerwca.

W tym sezonie mamy jeszcze dość dużą dostępność dobrej jakości jabłek deserowych tak więc jest to szansa na którą czekamy – informuje dr Paweł Kraciński Szkoła Głównego Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Białoruscy klienci już się z naszymi eksporterami w sprawie importu kontaktują.

Informują nas, że w ich łańcuchach dostaw brakuje już jabłek. To znaczy że jabłka białoruskie się już skończyły. Naturalnym uzupełnieniem są dla nich jabłka z polski – dodaje Paweł Puncewicz.

  • źródło: agrobiznes.tvp.pl – „Agrobiznes” 20 marca 2023 roku
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przedstawiamy tabelę łączenia ekoschematów

Michał Kołodziejczak porusza problemy sadowników: „Za te jabłka sadownicy dostają złotówkę, a konsumenci płacą 4 złote.”