w , ,

Nowy ciągnik potrzebny na już? Poznaj najpopularniejszą serię maszyn New Holland!

Nowy ciągnik potrzebny na już? Poznaj najpopularniejszą serię maszyn New Holland!

New Holland, jeden z największych producentów maszyn rolniczych na świecie, chętnie dzieli się danymi na temat sprzedaży swoich produktów. Dzięki temu wiadomo, jaki traktor sprzedawał się najlepiej w poprzednim roku. Był nim New Holland T4.75. Ta informacja to dobra okazja, by przyjrzeć się całej serii i dowiedzieć się, co sprawia, że rolnicy tak chętnie ją wybierają. Czym więc wyróżnia się rodzina ciągników T4 od tego amerykańskiego producenta?

New Holland T4 – co wyróżnia silniki tej serii ciągników?

W ciągnikach z serii T4 New Holland zdecydował się na montaż jednostek o pojemności 3,4 litra, co nie jest dużą wartością, ale wystarczającą do pracy w małym gospodarstwie. O tym, że traktory te zostały przystosowane do zadań w takich właśnie miejscach, świadczy też moc silników wynosząca 75 KM. Ich zaletą jest niski pobór paliwa, który jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii Common Rail. Co ona daje? Ograniczenie jego zużycia na poziomie dochodzącym aż do 13%. Koszta eksploatacji obniża też sama konstrukcja jednostek napędowych, dzięki której przegląd techniczny jest rzadziej wymagany. Producent deklaruje, że czas ten został wydłużony o 600 godzin.

W swoich ciągnikach amerykański koncern zadbał również o nowoczesne rozwiązania zgodne z duchem ekologii. Silniki pojazdów z serii T4 spełniają normę emisji spalin Stage V oraz korzystają z filtra cząstek stałych. New Holland zadbał również o to, by były one ciche, a tym samym sama praca na polu lub w sadzie stała się przyjemniejsza. Komfort obsługi poprawiają również przekładnie. Kupujący ma do wyboru dwie dwunastobiegowe (w obu kierunkach) skrzynie. Są to:

  • Powershuttle, którą wyróżnia m.in. wygodne umiejscowienie na kierownicy;
  • Synchro Shuttle mająca cztery biegi robocze ułatwiające dopasowanie prędkości do zamocowanych narzędzi i przekładnię nawrotną pozwalającą na błyskawiczną zmianę kierunku jazdy.

Poprawiające komfort jazdy, zwiększające wydajność i zmniejszające koszta eksploatacji rozwiązania techniczne znaleźć można nie tylko w serii T4. Warto zajrzeć na stronę https://www.mascus.pl/rolnictwo/traktory/new_holland i sprawdzić, jakie ciągniki sprzedają inni rolnicy. Wśród nich bez wątpienia znajdą się wysokiej klasy modele dostosowane do pracy na różnej wielkości terenach. To zresztą nie tylko traktory New Holland, ale również innych znanych i cenionych przez rolników marek.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny wiśni na skupie – 17 lipca 2023r.

Obowiązek publicznego informowania dostawców o cenach – Ministerstwo odpowiada