w

Nie masz pracy? Pracuj przy zbiorach truskawki! Zarobki od 200 do 450 zł na dzień. Plantatorzy zapraszają…

Agrobiznes TVP 16.04.2020 roku zaprezentował materiał: Praca na plantacji się opłaca, zachęcają producenci truskawek, a potencjalni pracownicy sezonowi dzwonią by umówić się na zbiory. Apel plantatorów w naszym programie przynosi efekty. Ale pracowników potrzeba jeszcze więcej…

Sezon truskawkowy coraz bliżej. Już pod koniec miesiąca rozpoczną się zbiory w tunelach, na przełomie maja/czerwca na polu. Gdy z powodu pandemii pracownicy z Ukrainy nie przyjechali plantatorzy zaapelowali o pomoc do Polaków.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony odzewem. Kilka telefonów mieliśmy od osób które chcą podjąć taką pracę, wcześniej już pracowały na zachodzie przy zbiorze truskawek czy kwiatach w Holandii – informuje Janusz Andziak Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki.

Polacy wolą zbierać Polskie truskawki niż wyjeżdżać za granice…

Z doświadczeń zeszłego roku wiem, że ktoś komu idzie zbiór dobrze potrafi zarobić 400 – 450 złotych w ciągu jednego dnia. Średnio pracownik zarabia około 200 złotych – Piotr Regulski.

Gdy w czasach pandemii ktoś straci dotychczasową pracę to ta na polu może być alternatywą. Jak zapewniają plantatorzy bezpieczną, z zakwaterowaniem, wyżywieniem i ubezpieczeniem.

Najłatwiej byłoby bezpośrednio skontaktować się z naszym Stowarzyszeniem Plantatorów Truskawki z siedzibą w Jasieńcu,  mamy również profil na FB –  Janusz Andziak, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki.

 

Gdzie są informacje o pracy na plantacji? Gdzie się można zgłosić?

Przez lokalne strony miejscowości Grójec, Warka czy Jasieniec. Osoby zainteresowane pracą mogą się odezwać i dostaną oferty pracy, mają możliwość nawet przebierać między ofertami pracy – Agnieszka Stykowska plantatorka truskawek z gminy Warka.

źródło: Agrobiznes 16.04.2020r  w  TVP

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

3 komentarzy

Pamiętajmy o pszczołach stosując ŚOR!

IMGW: ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami