w

Nawozy: celowo podnieśli ceny, a potem je obniżyli.

Od jesieni nastąpił mocny spadek cen nawozów. Rolnicy są wściekli na dystrybutorów – myślą, że celowo podnieśli ceny, a potem je obniżyli. 

Rolników bardzo zaskoczył fakt, że nastąpił drastyczny spadek cen nawozów. Jeszcze wczesną jesienią 2022 r. tona mocznika kosztowała niemal 6 tys. zł. Natomiast obecne ceny są o ponad połowę niższe i wciąż spadają.

Jednak kwestia cen nawozów, które dziś mocno spadają, skłóciła ze sobą rolników z dystrybutorami nawozów, ponieważ większość rolników już dawno zrobiła zakupy – pisze „Gazeta Wyborcza”. Jak czytamy, rolnicy nazywają dystrybutorów „złodziejami i kombinatorami, jakby to oni najpierw ceny podnieśli, a teraz obniżyli”.

Jeden z rolników powiedział w rozmowie z „GW”, że jesienią 2022 r. kupił mocznik po 4 tys. zł za tonę, a nie za prawie 6 tys. zł, jak kosztował miesiąc później. Dziś jest zły, bo stracił ponad 30 tys. zł.

Koledzy, którzy posłuchali ministra Kowalczyka i nie sprzedali zboża, bo uwierzyli ministrowi, że będzie droższy, a kupili na kredyt nawozy, bo też mówił, że podrożeją, teraz są ugotowani.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mała spółdzielnia z dużą tradycją. Na rynku istnieje niemal 40 lat.

IPSAD: Bez organizmów pożytecznych nie damy sobie rady z ochroną !