w ,

Nawet 500 tys. zł na rozwój usług związanych z rolnictwem – coraz mniej czasu na wnioski

Do 21 października można ubiegać się o dofinansowanie usług rolniczych i leśnych w ramach działania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” z PROW 2014-2020. Do tej pory do placówek ARiMR wpłynęły 583 wnioski.

Wideo

Nabór od 7 lipca do 21 października 2022 r. prowadzą oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji. W

nioski można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej, a także w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP. Dotychczas Agencja przyjęła 583 wnioski na prawie 252 mln zł. Z bieżących statystyk wynika, że największym zainteresowaniem wsparcie to cieszy się w województwach: wielkopolskim, mazowieckim, zachodniopomorskim i łódzkim.

Przypominamy, że podobnie jak w poprzednich latach z dofinansowania może skorzystać osoba fizyczna, prawna bądź jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. Warto jednak podkreślić, że w tym naborze wachlarz działalności, które mogą być objęte wsparciem, został rozszerzony o usługi leśne, a także o te związane z zabezpieczeniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych. Dodatkowo działalność, którą może świadczyć potencjalny beneficjent, może być związana z rolnictwem i leśnictwem w zakresie mycia i dezynfekcji lub wykorzystania technologii cyfrowych.

W przypadku usług związanych z rolnictwem i tych dotyczących leśnictwa, działalność musi być prowadzona przez co najmniej 24 miesiące poprzedzające dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. W pozostałych rodzajach pomocy nie ma takiego wymogu, zarejestrowanie działalności gospodarczej, powinno nastąpić nie później niż do dnia złożenia pierwszego wniosku o płatność.

Maksymalna kwota wsparcia, o jakie można się ubiegać, wynosi 500 tys. zł na jednego beneficjenta. Refundacji podlega standardowo maksymalnie 50 proc. udokumentowanych, kwalifikowanych kosztów inwestycji. Natomiast w przypadku działalności związanej z zabezpieczaniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych i tej z wykorzystaniem technologii cyfrowych jest to 65 proc.

Więcej informacji – otwórz

___________________________________________

Z propozycją maszyn na dofinansowanie, wychodzi firma, Agrobrad. Przedstawiciele firmy, pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego sprzętu do działalności rolniczej:

Specjalistyczne maszyny oferowane przez renomowaną markę New Holland świetnie sprawdzają się do realizacji wielu prac. Urządzenia charakteryzują się najwyższą wydajnością. Z powodzeniem możesz kupić je do firmy budowlanej. Odnajdą się również w środowisku rolniczym. – informuję przedstawiciel firmy Agrobard.

W naszym asortymencie znajdziesz wielofunkcyjne maszyny budowlane New Holland, takie jak: mini koparki – posiadają ciężar roboczy od 1,7 do 6 ton. Sprawdzą się m.in.. przy kształtowaniu krajobrazu, w rolnictwie oraz ogrodnictwie, koparko-ładowarki – wszechstronne maszyny dostępne w trzech wariantach: od 98 KM do 111 KM, ładowarki kołowe kompaktowe – do wyboru 4 modele o mocy od 58 KM do 75 KM i udźwigu od 1,9 t do 2,5 t.

Sprzedaż maszyn:

Mariusz Olender Kom. 509-149-401

E-mail: [email protected]

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wsparcie na działalność statutową KGW – 30 września koniec naboru

Złotówka za kilogram jabłka zerwanego z drzewa, w tym momencie, to minimum – liczy sadownik z gminy Samobrzec