w

Nauczyciele zbierają truskawki

Nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wielkopolskiej pomogli jednemu z plantatorów. „Można? – Można!” – napisali w mediach społecznościowych.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pod koniec maja w jednym z wywiadów zasugerował, że nauczyciele mogliby dodatkowo dorobić sobie przy zbiorach owoców.

– Ja zresztą zaapelowałem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, czy to są ci, którzy nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież, a może ci nauczyciele, którzy nie będą pracowali, żeby ludzie po kilka, kilkanaście dni, również pracowali u rolników– mówił w RMF FM.

Natychmiast skrytykował go za to m.in. szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz, wskazując, że wypowiadanie takich słów nie przystoi ministrowi.

Do sprawy z poczuciem humoru postanowiła podejść część nauczycieli z Wielkopolski, o czym informuje Super Express. Pomóc jednemu z plantatorów zdecydowali się nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wielkopolskiej.

– Nauczyciele Hipolita w ostatni weekend czynnie odpoczywali od ciężkiej pracy zdalnej z uczniami. W ramach prac społecznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pomagali plantatorowi truskawek z powiatu średzkiego zbierać ten wspaniały owoc – czytamy w mediach społecznościowych placówki. – Nauczyciel to jednak zdolna bestia o wielu twarzach. Można? Można! Nauczyciele Hipolita pozdrawiają nauczycieli z całej Polski – dodają nauczyciele.

W rozmowie z SE jedna z nauczycielek podkreśla, że pedagodzy nie wzięli wynagrodzenia za swoją pomoc, chcieli m.in. dać dobry przykład swoim uczniom. – Zrobiliśmy to w czynie społecznym. Jesteśmy za sobą bardzo stęsknieni, więc dużo było rozmów i najchętniej zostalibyśmy na tym polu dłużej – powiedziała dziennikarzom SE Monika Pawlicka – Mądry.

źródło: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wielkopolskiej // FB // screen Fot. M. Pawlicka / wtk.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grad zniszczył plony sadowników!

Ekoempatia, jak nauczyć dziecko szacunku do roślin