w

Na odcinku o długości około 1 kilometra rozsypane zostały jabłka

Bezpieczeństwo na drogach to podstawa spokojnego i harmonijnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Jako kierujący, mamy nie tylko obowiązek przestrzegania przepisów prawa, ale także ponosimy odpowiedzialność za życie i zdrowie innych osób. Nawet najmniejsza niedbałość podczas transportu różnego rodzaju ładunków, czy materiałów sypkich może doprowadzić do nieszczęścia na drodze. Właściwe myślenie i przewidywanie sytuacji to klucz do uniknięcia niebezpiecznych incydentów, takich chociażby jakie miały miejsce wczoraj w powiecie sandomierskim.

W czwartkowy poranek w miejscowości Samborzec na drodze krajowej nr 79, na odcinku o długości około 1 kilometra rozsypane zostały jabłka. Zgubione przez przewoźnika owoce stwarzały zagrożenie dla ruchu drogowego. Drugie, podobne zgłoszenie sandomierscy policjanci otrzymali wieczorem. W tym przypadku w miejscowości Łoniów ktoś „zgubił” na odcinku około 100 m buraki. Obie sytuacje były najprawdopodobniej wynikiem niewłaściwego zabezpieczenia ładunku przez kierujących pojazdami ciężarowymi, których ustaleniem aktualnie zajmują się policjanci.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich kierujących, a w szczególności do tych poruszających się pojazdami ciężarowymi przewożącymi różnego rodzaju towary, o konieczność należytego zabezpieczania ładunków. Nawet drobne niedbalstwo w tym zakresie może stanowić poważne zagrożenie, prowadząc nie tylko do utrudnień w ruchu drogowym, ale także zagrażając życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu oraz powodując uszkodzenia pojazdów.

Policja

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idzie mróz! Cały przyszły tydzień będzie z ujemną temperaturą

Sekator elektryczny Campagnola STARK 90 do pracy w sadzie na sezon 2024 ( oraz inne rozwiązania )