w

Morawiecki: Chciałbym żeby Niemcy przyjeżdżali do nas na zbiór jabłek i truskawek

Tak długo, jak rządzi PiS, tu jest Polska i nie pozwolimy na to, aby nielegalni migranci wjeżdżali do Polski bez naszej zgody i wiedzy – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Łochowa.

Jak informuje wiadomosci.wp.pl politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują objazd po kraju. W niedzielę premier Mateusz Morawiecki pojawił się w Łochowie (woj. mazowieckie). Szef rządu już na samym początku zabrał głos ws. przyjęcia przez Radę Unii Europejskiej stanowiska dotyczącego paktu migracyjnego.

Chciałem zacząć od tematu niezwykle ważnego, który łączy się z bezpieczeństwem wszystkich. Wiążę się to z ostatnią polityką, która Unia będzie próbowała znowu Polsce i innym kraju narzucić – to polityka dotycząca migrantów. Unia będzie znowu proponowała tych migrantów, dziesiątki tysięcy, potem setki, w niektórych krajach są już miliony – mówił Morawiecki.

Podkreślił, że „tak długo, jak rządzi PiS, tu jest Polska i nie pozwolimy na to, aby nielegalni migranci wjeżdżali do Polski bez naszej zgody i wiedzy”.

Premier skierował też słowa pochwały w kierunku prezesa PiS. – Jarosław Kaczyński wyciągnął Polskę z dziadostwa, które wcześniej widoczne było w bardzo wielu wymiarach – stwierdził.

Chcemy, aby rewolucja godnościowa nadal trwała. Podnieśliśmy minimalną stawkę godzinową i minimalną płacę. Nasi przeciwnicy polityczni z PO słuchają dyrektyw z Berlina i Brukseli – powiedział szef rządu.

Ja chciałbym takiej Polski, żeby za Jarosława Kaczyńskiego to Niemcy przyjeżdżali do nas na zbiór jabłek i truskawek

– mówił Morawiecki.

  • źródło: wiadomosci.wp.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena truskawki na skupie – 11 czerwca 2023r.

Najważniejsze globalne wydarzenie branży borówkowej – na jakie pytania odpowie?