w

Mirosław Maliszewski przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Mirosław Maliszewski, poseł PSL, Prezes Związku Sadowników RP został wybrany we wtorek na przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Chciałem uprzejmie poinformować, że zostałem wybrany Przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym miejscu chciałem podziękować wszystkim moim kolegom i koleżankom – członkom Polskiego Stronnictwa Ludowego, szczególnie Prezesowi Władysław Kosiniak-Kamysz za rekomendacje i udzielone zaufanie. Składam serdeczne dzięki też wszystkim członkom Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rolnictwa Wsi, którzy jednogłośnie powierzyli mi tę zaszczytną funkcję (sam wstrzymałem się od głosu). Chcę zapewnić, że będę się starał jak najlepiej wykonywać powierzone mi stanowisko dla dobra wsi i polskiego rolnika, szanując stanowiska i poglądy wszystkich, którym dobro Polski i polskiego rolnictwa leży na sercu. – napisał Mirosław Maliszewski na swoim Facebooku.

Niedziela poinformowała, że zgodnie z ustaleniami koalicyjnymi komisja rolnictwa będzie posiadała pięciu zastępców, ponieważ zaliczana jest do komisji dużych. Poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15) zgłosił wniosek, by było siedmiu wiceprzewodniczących, ale wniosek ten przepadł w głosowaniu.

Ostatecznie zostało zgłoszonych trzech kandydatów na wiceprzewodniczących: Kazimierz Plocke i Piotr Borys – obaj z KO i Kazimierz Gwiazdowski (PiS). Nad wyborem wiceprzewodniczących głosowano łącznie 35 posłów, wszyscy opowiedzieli się za, przy braku głosów wstrzymujących się i przeciwnych. Oznacza to, że w komisji są jeszcze dwa miejsca wiceprzewodniczących do obsadzenia.

Sejmowa komisji rolnictwa liczy 35 członków: 13 jest z KO, 12 – z PiS, 2 z Lewicy, po trzech z PSL i Polski 2050 i po jednym z Konfederacji i Kukiz’15.

źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głównym partnerem handlowym Niemcy

Jesienne nawożenie organiczne sadu