w

Minister Rolnictwa w ekologicznym sadzie w Białej Rawskiej

Po porannej prezentacji kampanii informacyjnej pn. Kupuj Świadomie PRODUKT EKOLOGICZNY odbyła się konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Roberta Telusa w sadzie ekologicznym. – Produkty ekologiczne to produkty najwyższej jakości, a zielony ekolistek daje gwarancję, że produkt jest certyfikowany od pola do stołu – podkreślił minister.

Wsparcie sadowników i plantatorów

– Jeszcze w tym roku będą wypłacone odszkodowania. Program pomocy jest skierowany zarówno do sadowników, jak i do plantatorów, którzy mają krzewy owocowe oraz truskawki – zapowiedział minister Robert Telus.

– To jest bardzo duża, rekordowa wręcz pomoc. Jej wysokość w przypadku drzew owocowych wynosi 5000 złotych/ha, a w przypadku krzewów owocowych i truskawek – 2500 zł/ha – podkreślił szef resortu rolnictwa, dodając, że na tę pomoc zabezpieczone zostały środki w wysokości 225 mln zł.

Pomoc skierowana jest do rolników, w gospodarstwach których straty spowodowane zostały przez huragan, grad lub przymrozki. Wnioski będą przyjmowane od 5 do 10 października 2023 r., a wypłata będzie realizowana jeszcze w tym roku.

Etykietowanie miodu

Minister Robert Telus poinformował również, że rozpoczęły się już prace w kwestii etykietowania miodu, aby konsument dokładnie wiedział, jaki miód kupuje, jaki jest jego skład i skąd dany miód pochodzi.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kiedy zbiór Goldena? Sprzedaż prosto z drzewa, czy przechowywanie?

Biogazownie rolnicze – bezpłatne warsztaty