w

Minister Edukacji i Nauki wraz z Prezydentem RP w SGGW

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wraz z Prezydentem RP Andrzej Duda uczestniczył w inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w SGGW .

– Jesteśmy w dobrym czasie dla państwa polskiego, w dobrym czasie dla nauki i szkolnictwa wyższego. Jesteśmy wśród społeczności niezwykłej uczelni o wyjątkowej nazwie, z wyjątkową tradycją i rolą na scenie polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Na poprzednim posiedzeniu Rady Ministrów rząd przyjął nowelizację budżetu, w ramach której jeszcze w tym roku do polskich uczelni trafi dodatkowy 1 mld zł – mówił minister.
Gratuluję wyboru SGGW i kierunków, które Państwo wybraliście. Mamy wśród nas młodzież, która za kilka lat będzie brała odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszego kraju. Za bezpieczeństwo żywnościowe, klimatyczne za bezpieczeństwo w tych obszarach, w których jest to absolutnie najcenniejsze – dodawał.
Gratuluję SGGW / Warsaw University of Life Sciences osiągnięć. Jesteśmy spokojni, co do dalszego rozwoju tej uczelni. Dziękuję za wspaniałe relacje międzynarodowe. Gratuluję wszystkich przedsięwzięć i inicjatyw, które już zostały zrealizowane” – mówił szef MEiN.
Minister wręczył również symboliczny czek na kwotę 4 925 000 zł na Pracownię Epidemiologii Weterynaryjnej, Arboretum SGGW w Rogowie, utrzymanie aparatury naukowo-badawczej, Centrum Wodne oraz utrzymanie specjalnej infrastruktury informatycznej.
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jest coraz ciężej w branży sadowniczej…

28.09.2021. Konferencja PSL. Na zdjęciu (od lewej): radni sejmiku PSL - Andrzej Swajda, Piotr Żołądek, Leszek Wawrzyła, Tadeusz Kowalczyk Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Apelują do rządu o pomoc dla sadowników!