w

Maliny: Dwa razy drożej niż rok temu

foto: istockphoto

Sezon na owoce w pełni. Choć powoli kończą się truskawki, to nadchodzi czas na maliny. Polska jest liderem w produkcji malin w Unii Europejskiej. W tym roku nie kupimy jednak tanio tego owocu. Za kilogram malin musimy zapłacić 30-32 zł, to dwa razy drożej niż rok temu.

Pojawiają się w coraz większej ilości krajowe maliny, ich cena wolno spada, obecnie kosztują one 30 -32 zł/kg – poinformował rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Maciej Kmera. W ubiegłym roku w połowie lipca maliny kosztowały w sprzedaży hurtowej 14-20 zł/kg.

W niewielkich na razie ilościach pojawiają się też borówki amerykańskie. Obecnie za kilogram tych owoców trzeba zapłacić do 28-36 zł/kg, ale – zdaniem eksperta – owoce te szybko będą taniały, gdyż Polska ma dużo plantacji borówek i jest jej czołowym producentem.

źródło: wp.pl / PAP

UDOSTĘPNIJ

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Dziękujemy za fałszywe oskarżenia sianie propagandy i nagłaśnianie nieprawdy. Wszystkie artykuły dot malin bardzo pomogły dzięki wam mamy dziś 10 zł a było 19 . Wielkie brawa dla baranów którzy pierd…. głupoty na temat skupów przetwórni i innych dzięki wam ceny na pół i lecą dalej

  2. Najpierw zobacz ile jest na skupie a później piszcie ten durnowaty artykuł… A co to za ekspert… Hahahah chyba z du..y wzięty jak nie orientuje się w rzeczywistych cenach malin…
    Chyba że chodzi po targu i stąd wziął cenę… Żal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spotkanie w sadzie czereśniowym Państwa Głuszczyńskich w województwie Kujawsko-Pomorskim

Ceny czereśni na rynkach hurtowych – 4 lipca 2022r.