w , ,

Kosiarki do skutecznej pielęgnacja sadów i plantacji jagodowych!



Sady prowadzone w systemie zero pozostałości, ekologicznym oraz coraz częściej konwencjonalnym szukają mechanicznych rozwiązań do walki z chwastami. Sadownicy w sadach konwencjonalnych stosują obecnie preparaty oparte na gifosadzie. Jednak niebawem dużo zmieni się w Polskim sadownictwie. Glifosat dostał pozwolenie na stosowanie w sadach tylko do roku 2022!

Już teraz wielu sadowników stosuje mechaniczne metody zwalczania chwastów – bez użycia chemii (herbicydów). Dobór maszyny  do usuwania chwastów może okazać się nie lada wyzwaniem! Maszyn tego typu dostępnych na rynku jest wiele. Niżej przedstawiamy Państwu dwie maszyny firmy Weremczuk, które napewno sprawdzą się w Państwa sadach i uprawach jagodowych:

KOSIARKA SADOWNICZA KS 220R – SKUTECZNA PIELĘGNACJA SADÓW I PLANTACJI

Kosiarki i rozdrabniacze KS 220R to urządzenia przeznaczone do stosowania w sadach i na plantacjach krzewów. Urządzenia ułatwiają utrzymanie w idealnym stanie każdej plantacji bez konieczności stosowania herbicydów. Kosiarki KS 220R doskonale sprawdzają się także w pracach rolniczych związanych z niszczeniem trawy, chwastów, gałęzi czy zielonych części roślin, jak również rozdrabniania resztek pożniwnych lub ścinania łęcin.
Wyposażenie maszyny w dodatkowy wirnik boczny pozwala skutecznie kosić trawę na całej powierzchni plantacji czy sadu – również pomiędzy drzewami.



Zastosowane materiały oraz regulacja siły nacisku pozwala pracować  zarówno w starszych jak i w młodszych sadach bez ryzyka uszkodzenia drzew.
Mocna i trwała konstrukcja umożliwia również wykorzystanie maszyny do likwidacji części naziemnej starych plantacji jagodowych.

MECHANICZNA PIELĘGNACJA PLANTACJI WIELOFUNKCYJNĄ MASZYNĄ SAVA

Wielofunkcyjna maszyna do pielęgnacji sadów i plantacji jagodowych znakomicie ułatwia i przyspiesza utrzymanie czystości w uprawach sadowniczych. W zależności od potrzeb maszynę można wyposażyć w wiele kombinacji narzędzi.

Urządzenie wielofunkcyjne zbudowane jest z uniwersalnego nośnika narzędzi, na którym mogą być montowane następujące narzędzia:

  • wymiatarka liści i gałęzi
  • podkaszarka podkoronowa
  • glebogryzarka podkoronowa
  • belka herbicydowa
  • wycinacz pędów typu ROCH

Maszyna do pielęgnacji plantacji SAVA umożliwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych jednocześnie z dwóch stron międzyrzędzia (z wyjątkiem wycinacza pędów bocznych ROCH). Urządzenie jest odpowiednie do pracy na plantacjach z rozstawem rzędów od 3,5 m do 4,2 m. Maszyna współpracuje z ciągnikami rolniczymi wyposażonymi w przedni TUZ.

Szukasz innych maszyn, które ułatwia Ci utrzymanie plantacji w dobrej kondycji? Sprawdź jakie jeszcze maszyny do pielęgnacji sadów i plantacji w ofercie Weremczuk!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wypadki w gospodarstwach – dane statystyczne okazują się optymistyczne?

Jak działa „Program dla szkół” w czasie ograniczeń