w ,

Konsumenci komentują promocję z Lidla: „Ciekawe ile sadownik dostaje, 30-50 gr?”

Na stronie pepper.pl w zakładce „Owoce” konsumenci informują się o aktualnych promocjach w różnych sklepach i komentują między sobą akcje promocyjne. Na pepper.pl w wpisie czytamy: „Okazja w Lidl od czwartku 30.09 do soboty 02.10, w niektórych sklepach do 3.10.”

Pod postem dotyczącym promocji na jabłka Szampion w cenie 1,49 /zł/kg. można przeczytać bardzo ciekawe komentarze konsumentów:

Szampiony ostatnio kupione w Biedronce byly mega, twarde, slodkie, soczyste, ciekawe jakie sie te okaza. Na te Gale z Lidla poprzednio sie nie zdecydowalem, bo wygladala jak ze spadu.

Popatrzałem do tego kosza i poszedłem dalej najgorszy sort jest sprzedawany w tych kiblach !

W Lidlu, w którym robię zakupy te jabłka nie wyglądały jak z tego zdjęcia

1.5 zł za kilo jabłek.. Ciekawe ile sadownik dostaje, 30-50 gr?  Byłem jakiś czas temu w CH i tam najtańsza Gala kosztuje 3 chf, a coś lepszego ponad 5.

Skoro POLSCY sadownicy sprzedają te jabłka Lidlowi to oznacza, że im się opłaca je sprzedawać.

 

Wielkie gów…… się im opłaca co niby mają z tym zrobić , Holendrzy Belgowie i Niemcy wysyłają do nas bo markety to są przeważnie zagraniczne sieci .My wysłaliśmy kiedyś do ruskich ale unia zabroniła i jak zwykle jesteśmy w czarnej dupie tak samo jak z gazem. Nie jestem sadownikiem ale przez 5 lat wyjeżdżałem na zbiory do Belgii i Holandii tam jabłka od 1,5 do 2,5 E za kg w marketach u nas w przeliczeniu na zarobki to cena normalna powinna być 2,50 zł kg. Te tanie jabłka to najpewniej z tamtego roku i trzeba zrobić miejsce na świeże w chłodniach, dodam tylko że sady opryskuje się ok 20 x w roku przeciw różnym chorobom i szkodnikom więc smacznego wszystkim życzę.

Jaka cena – taka jakość jabłka. A sadownicy jeszcze są za głupi żeby przestać sprzedawać poniżej granicy opłacalności.

Bardzo malutkie jabłuszka na dwa,trzy gryzy.

źródło: https://www.pepper.pl/
UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

3 komentarzy

  1. Ale czy sklep sprzeda za 3,50 czy za 1,70 to sadownik i tak dostanie 50 gr za kilo. Tak też jest z mlekiem czy innymi dobrami. Mleko złoty coś dla gospodarza za litr a z tego litra i mleko i śmietana i ser i kefir i…..

Dotacje dla rolników w instalacje fotowoltaiczne, wiatrowe oraz pompy ciepła!

Cena za jabłka przemysłowe – 1 październik 2021