w

Konferencja Maszynowa podczas Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2024

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na Targi Sadowniczo Warzywnicze (#TSW2024) odbywające się 17–18 stycznia 2024 roku na terenie wystawienniczym Targi Kielce S.A.

Już pierwszego dnia TSW organizuje Konferencją Maszynową, podczas której przedstawione będą rozwiązania dotyczące urządzeń lub technologii, które są odpowiedzią na zmieniające się warunki prowadzenia działalności sadowniczej i warzywniczej. Specjaliści, praktycy przedstawią Państwu najnowsze rozwiązania związane z prowadzeniem upraw ogrodniczych. W związku z tym, że rąk do pracy jest coraz mniej, w tym roku koncentrujemy się na automatyzacji procesów produkcji. W trakcie konferencji przedstawione zostaną tematy związane z już obecnymi i wprowadzanymi na rynek robotami uprawowymi, porównamy różne dostępne rozwiązania.

Do zasilania pojazdów generalnie potrzebna jest energia, a jej źródła mogą być różne, dlatego przedstawione będą rozwiązania i  padnie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak mało jest napędów hybrydowych w rolnictwie.

W wielu gospodarstwach zainstalowano panele fotowoltaiczne, nawiązując do zagospodarowania dostępnej energii, doradcy powiedzą  jak wykorzystać nadmiar energii elektrycznej w gospodarstwach nastawionych na uprawy warzywnicze.

Temat robotów jest zawsze związany z odpowiednimi dedykowanymi urządzeniami wykonawczymi. W trakcie konferencji prelegenci opowiedzą o manipulatorach przystosowanych do zbioru owoców i warzyw.

Unia Europejska ogranicza stosowanie chemicznych środków ochrony roślin. Na rynku pojawiło się wiele rozwiązań zwalczania chwastów metodami mechanicznymi.

Czy warto zainwestować w automatyczny pielnik i jaki wybrać?
Odrębną sprawą przy kontroli upraw jest zdalna diagnostyka upraw warzywniczych. Przedstawione zostaną technologie wykorzystania zdjęć satelitarnych do sprawnego zarządzania i diagnostyki upraw.

Podczas konferencji pojawi się ponadto kilka innych tematów, takich np. jak maszynowe formowanie koron w sadach, czujniki dojrzałości owoców czy wykorzystanie dronów niskopułapowych do oceny stanu upraw.

Serdecznie Państwa zapraszamy na Konferencję Maszynową, która odbędzie 17 stycznia 2024 roku w czasie #TSW2024.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jakie witaminy ma jabłko? Zdziwisz się ile ich jest!

Niektórzy sadownicy mówią, że będzie to bardzo dobry sezon