w

Kolejny nielegalny transport ŚOR został zatrzymany!

Funkcjonariusze mobilnego patrolu KAS zatrzymali w Barwinku do kontroli samochód dostawczy na ukraińskich numerach rejestracyjnych.
Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze znaleźli płócienne torby w przestrzeni bagażowej. Znajdowało się w nich 75 foliowych worków bez oznaczeń o łącznej wadze 85,5 kg oraz 50 opakowań środków owadobójczych o łącznej wadze ponad 15 kg.
Nielegalny towar został zatrzymany do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że oryginalne środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu,  można kupić wyłącznie w sklepach i hurtowniach wpisanych do rejestrów prowadzonych przez Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Opakowanie produktu musi posiadać trwale przytwierdzoną etykietę w języku polskim.

Pozorna oszczędność w postaci zakupu tańszego produktu niewiadomego pochodzenia, może oznaczać poważne koszty tj. utratę plonu, dotacji unijnych a także skażenie środowiska.

W 2020 r. funkcjonariusze KAS  na Podkarpaciu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 200 kg/litrów środków ochrony roślin niewiadomego pochodzenia. Z raportu Unii Europejskiej wynika, że aż co siódmy środek ochrony roślin w Europie może być podrobiony.

Źródło i fot.: podkarpackie.kas.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ważenie nawozów w workach Big-Bag: Stwierdzono nieprawidłowości w wadze!

Podmioty, które sprzedają rolnikowi środki produkcji oraz skupują od niego płody rolne rosną w siłę! A co z rolnikiem?