w

Wypadek ciężarówki przewożącej jabłka

W środę rano na drodze S12 przed Lublinem doszło do koszmarnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na miejscu pracują służby ratunkowe, występują spore utrudnienia w ruchu. Droga będzie zablokowana przez kilka godzin. Ze wstępnych informacji wynika, że jedna osoba nie żyje.

Policja ustala okoliczności śmiertelnego wypadku na ekspresowej dwunastce w miejscowości Leśce pomiędzy węzłami Nałęczów i Jastków. W wyniku zderzenia auta osobowego z Tirem jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne.

– Kierowca ciężarówki najprawdopodobniej zasłabł podczas jazdy – mówi dyżurny z Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. – Jak przekazują służby policyjne kierujący samochodem ciężarowym najprawdopodobniej po długiej jeździe dostał ataku serca, zasłabł w czasie jazdy i pojazd niekontrolowany zderzył się z pojazdem osobowym.

Dodaje, że ciężarówką podróżowały dwie osoby.

– Jedna z nich nie żyje. Druga trafiła do szpitala. Tak samo jak jedna osoba, która podróżowała autem – informuje st. kpt. Szacoń.

Uderzył w tył poprzedzającego go auta

Jak pisze w komunikacie nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, ofiarą śmiertelną jest kierowca ciężarówki.

„(…) najechał na tył poprzedzającego audi, a następnie uderzył w bariery” – informuje.

Fot. KMP Lublin / Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

źródło: /radio.lublin.pl/

 

UDOSTĘPNIJ

W całym kraju ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW

Sprawdź i porównaj jakie były ceny wiśni w 2022 i 2023 roku