w

Kalifornijscy rolnicy rozpoczynają pilotażowy program zbierania owoców dronami

HMC Farms® nawiązała współpracę z Tevel Aerobotics Technologies, aby pilotować swój system zbioru za pomocą latających autonomicznych robotów. Każdy agrodrone może latać, znajdować owoce, zbierać i układać owoce samodzielnie, bez ingerencji człowieka – pisze EastFruit w odniesieniu do FreshPlaza .

HMC Farms słynie z wprowadzania najbardziej zaawansowanych technologii rolniczych. Drew Ketelsen, wiceprezes i dyrektor generalny firmy, ma doświadczenie w inżynierii lądowej, które daje mu wyjątkowe spojrzenie na rolnictwo i technologię. On i John McClarty, prezes HMC Farms, pracują razem, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i testować różne formy technologii, aby określić, które najlepiej sprawdzają się w ich gospodarstwach.

Duże zagęszczenie sadzenia upraw owoców pestkowych NMS wymaga niezwykłych rozwiązań, wykorzystanie dronów do zbioru w tym przypadku jest najbardziej racjonalne. Ketelsen mówi: „Lata pracy, które spędziliśmy na uprawie gęstych sadów, procentują, gdy wdrażamy takie technologie, jak zbiory za pomocą latających autonomicznych robotów. Tego lata z powodzeniem udało nam się zebrać brzoskwinie, nektarynki i śliwki w różnych kolorach za pomocą dronów. Ten projekt jest wciąż na wczesnym etapie, ale przyszły potencjał jest imponujący”.

Możliwość autonomicznych zbiorów jest bardzo obiecująca, jeśli chodzi o zaspokojenie pilnych potrzeb agrospołeczności, która od wielu lat boryka się z brakiem siły roboczej. W miejscach takich jak Central Valley w Kalifornii technologia ta może również pomóc w zbieraniu podczas fal upałów przez wiele kolejnych dni, w sam raz na szczytowe zbiory owoców pestkowych.

Źródło: www.EastFruit

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

BW: Elstar jest i pozostaje najpopularniejszą odmianą jabłek w kraju

Jeden dzień i tak drastyczny spadek cen za maliny na skupach !