w , ,

Już wkrótce MINIKIWI. Zobacz jak dojrzewają owoce na plantacji.

Rośnie popyt na polskie minikiwi, równolegle rośnie produkcja i przybywa naukowych dowodów, świadczących o jego wyjątkowych walorach odżywczych i zdrowotnych.

Wzrastające zainteresowanie minikiwi cieszy. Obserwujemy wyraźny trend wzrostowy. 5 lat temu owoce minikiwi były praktycznie nieznane. No ale każdy kto próbuje nasze owoce, wraca po nie. Są prawdziwą prawdziwą bombą witaminową i bronią się.

Aktinidie to wieloletnie pnącza o jadalnych owocach, które w warunkach naturalnych występują w lasach mieszanych południowo-wschodniej Azj. Owoce Aktinidii chińskiej tzw. kiwi (Actinidia deliciosa) są chętnie kupowane jako dobre źródło witaminy C.

Minikiwi coraz częściej określane jest jako „polskie”. Na tej samej zasadzie jak borówka wysoka nazywana jest ciągle jeszcze amerykańską. Określenie pochodzi od kraju, w którym gatunek „udomowiono”.

Produkcja minikiwi nie należy do najłatwiejszych. Wymaga sporo nakładów i starań. Owoce kojarzone są z klasycznym kiwi. W odróżnieniu, są poręczne i zjada się je ze skórką.

Spotkaliśmy się na plantacji minikiwi z Agnieszką Stykowską, która informuję, że te pyszne bomby witaminowe będą dostępne już za około 4 tygodnie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z plantacji:

Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Mamy wsadzone 1.5 ha. W tym roku po raz
    Pierwszy będzie zbiór. Spodziewamy się zebrać 10 ton. Ale mamy problem gdzie to sprzedać
    Jeśli ktoś posiada wiedzę o rynkach zbytu to poproszę o informację

  2. Zawsze kupuję mini-kiwi, jak się pojawi w sklepie. Znam ten owoc i wiem, że jest smaczny i ma dużo witaminy C. Pierwszy raz spróbowałam go w roku 1985, kiedy pracowałam w Ogrodzie Botanicznym. Rosło tam wtedy to pnącze i żałowałam, że nie jest bardziej znane. Jest przecież bardzo odporne na mrozy w zimie!

Sukces ekonomiczny jabłek klubowych. Nowe nasadzenia odmiany CAMEO® w Polsce

Jak uzyskać doskonałą jakość i wielkość plonu. Linia MC stosowana już trzeci sezon na plantacji borówki amerykańskiej.