w

„…jeśli cena przemysłowej truskawki spadnie (…) nie będą zbierać owoców.”

Spóźniony sezon, chłód, wysokie koszty pracownicze, a teraz mocno spadające ceny odbiły się na plantatorach. Niektórzy zastanawiają się, czy to dla nich nie ostatni rok.

– Cena przemysłowej truskawki zapowiada się bardzo słabo – zauważa na łamach dziennika plantatorka.

– Już wynosi 1,30 zł za kg, a pracownik dostaje 0,75 gr. A jeszcze trzeba zapewnić zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie. Co roku jest coraz gorzej, więcej chorób, większy nakład, a cena wciąż ta sama – dodaje.

– Nie jest warta naszych nerwów i pracy, którą wkładamy.

Jak przekonuje na łamach „Wyborczej”,

jeśli cena przemysłowej truskawki spadnie poniżej 1,30 zł za kg, nie będą zbierać owoców. Jak przyznaje plantatorka, już myśli nad likwidacją plantacji.

źródło: money.p / Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. To jest cena za kilogram dla pracownika. Czyli za koszyk 2kg dostaje 1.50zl i jest to cena jaka każdy z nas powinien oferować pracownikowi sezonowemu przy aktualnej cenie przemysłu jak i deseru zakładając ze takowy pracownik uzbiera przez dzień 200 koszy minimum na dzien oraz uwzględniając coraz wyższe koszty produkcji tego owocu

  2. Powiedzcie gdzie płacą Ukrainie .0,75 gr absurd Ukraina za 1,80 nie chce zbierać truskawek do tego dochodzi wyżywienie co za głupoty piszecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KRUS: Wysokość składki na ubezpieczenie w III kwartale

Tylko do 17 czerwca można składać dopłaty bez pomniejszonych należności