w

Jedne drzwi się zamykają, trzeba otworzyć kolejne! 

foto: istockphoto

Poszukiwanie nowych rynków zbytu dla polskich jabłek i innych owoców to proces wymagający analizy wielu czynników. Kluczowe z nich to populacja danego kraju i jej zamożność, odległość, rodzaj i czas transportu, a także klimat.

Związek Sadowników RP na bieżąco prowadzi takie analizy. Dzięki nim Egipt został wytypowany jako najbardziej perspektywiczny rynek zbytu po wprowadzeniu rosyjskiego embarga na polskie produkty. Rozpoczęliśmy wtedy działania promocyjne najpierw w Egipcie i Algierii, a teraz w Egipcie i Jordanii. Przez ostatnią dekadę sprzedaliśmy tam setki tysięcy ton polskich jabłek!

Nauczeni gorzkim doświadczeniem z rynkiem rosyjskim, nie uzależniamy się wyłącznie od jednego partnera biznesowego, tylko dywersyfikujemy odbiorców.

Kolejne analizy wskazują na ogromny potencjał eksportowy na rynkach Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Indie i Wietnam, a także w Ameryce Południowej: Brazylii i Kolumbii.

Związek Sadowników RP będzie nadal prowadzić intensywne działania promocyjne i poszukiwać nowych, perspektywicznych rynków zbytu dla polskich jabłek. Nasze owoce są wyjątkowe i zasługują na to, by były doceniane na całym świecie!

źródło: Związek Sadowników RP
UDOSTĘPNIJ

W trakcie kontroli stwierdzono brak informacji o kraju pochodzenia czereśni, porzeczek, śliwek i jabłek.

Czy produkcja ekologiczna ma przyszłość?