w ,

Jaka pogoda czeka nas dziś? W weekend temperatury spadną nawet do minus 20 stopni Celsjusza!

Jaka pogoda czeka nas dziś? Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Ukrainy oraz Białorusi. Z północnego wschodu napływa coraz chłodniejsze, wilgotne powietrze. Według prognoz z dnia na dzień będzie coraz chłodniej. Nadchodzący weekend będzie najzimniejszym od dawna. Temperatury spadną nawet do minus 20 stopni Celsjusza.

Czy duży mróz zagraża drzewom w trakcie cięcia zimowego? Wyjaśnia ekspert Andrzej Soska

W czwartek 14 stycznia śnieg będzie padać w całym kraju. Na obszarach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, w Karpatach do 15 cm. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu na terenie województw: małopolskiego i śląskiego obowiązują do godziny 12 w czwartek. W województwie dolnośląskim alerty drugiego stopnia obowiązują natomiast do godziny 16.

PROGNOZA POGODY DLA REGIONÓW
ważna od godz. 06.00 do 20.00 dnia 14.01.2021

Sytuacja baryczna dla Polski

🔵Jesteśmy…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Środa, 13 stycznia 2021

W nocy z czwartku na piątek do Polski wkroczy chłód ze wschodu. Temperatura minimalna od minus 15 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu, minus 14 stopni w dolinach karpackich, minus 7 stopni w centrum, minus 2 stopni na północnym zachodzie oraz 1 stopnia Celsjusza lokalnie na wybrzeżu. Miejscami kolejne przelotne opady śniegu, a na zachodnim Wybrzeżu deszczu ze śniegiem.

źródło: RadioZET.pl/IMGW/PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W soku KUBUŚ więcej koncentratu jabłkowego – skutek podatku cukrowego!

Zacznij jeść jedno jabłko dziennie i zobacz co się zmieni w twoim ciele!