w

Jak krzem wzmacnia rośliny? [WIDEO]

W jaki sposób krzem organiczny może „pomóc” roślinom we wzroście i tym samym poprawić efekt końcowy w postaci wysokiego plonu. A zatem jak krzem wzmacnia rośliny?

Krzem jest wyjątkowym pierwiastkiem, który z jednej strony chroni rośliny przed różnymi zagrożeniami, a z drugiej wzmacnia je, bardzo pozytywnie wpływając na plon. W poniższym materiale dr inż. Jan Golba zwraca uwagę na najważniejsze funkcje krzemu organicznego wpływające na zwiększenie plonu oraz polepszenie jego jakości (większe, bardziej wyrównane owoce, lepsze wybarwienie).

Przy czym mowa tutaj o naturalnym krzemie organicznym pochodzącym z amorficznej ziemi okrzemkowej (krzem krzemowi nie jest równy: więcej tutaj). To co wyróżnia tą formę tego pierwiastka, to jego organiczne pochodzenie, oraz płynące z tego korzyści, m.in. wysoka przyswajalność (jest lepiej dostępny dla roślin). Nie ma innej, lepiej przyswajalnej formy krzemu niż ta oferowana w ZumSilu (Perma-Guard Agro).

Z poniższego materiału dowiecie się również kilku ciekawych informacji na temat krzemu organicznego oferowanego przez Perma-Guard Agro. Mowa o preparatach AdeSil (amorficzna ziemia okrzemkowa), ZumSil (kwas ortokrzemowy) oraz SiliTom (amorficzna ziemia okrzemkowa aktywowana kwasem ortokrzemowym).

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak uniknąć problemów przy monokulturze truskawki?

Czy redukcja substancji aktywnych, stanowi wyzwanie?