w

Jabłka Grójeckie z Włoch w Kaufland?! Konsumenci są oszukiwani!

Konsumenci wciąż skarżą się, że wywieszki w sklepach wprowadzają w błąd co do kraju pochodzenia owoców i warzyw. Inspekcja Handlowa przeprowadza kontrole – ale czy skutecznie?

Każdy klient ma prawo do pełnej, jasnej i prawdziwej informacji o ofercie sklepu. Jak podaje UOKiK, w przypadku warzyw i owoców obejmuje ona m.in. wskazanie kraju, w którym zostały one wyprodukowane. Dopiero mając rzetelne dane, klient może podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Do naszego portalu dotarły zdjęcia z sklepu Kauflad w Biłgoraju z dość nietypowym jabłkiem Grójeckim pochodzenia włoskiego? Kraj pochodzenia jak widać ewidentnie Włochy, ale większymi literami market zachęca klienta do zakupu „Jabłka Grójeckiego” – ewidentnie nawiązując w sposób nieuprawniony do polskiego regionu słynącego z pysznych jabłek.

Czy to nie jest łamiąca prawa konsumenta do rzetelnej informacji – manipulacja? 

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski kilkakrotnie poruszał kwestię „KUPUJ ŚWIADOMIE”, aczkolwiek bardzo ciężko kupować świadomie w sklepach które wprowadzają w błąd konsumenta.

AGROUNIA otrzymuje od Polskich konsumentów ogromnie wiele zgłoszeń dotyczących fałszywego znakowania importowanych produktów jako pochodzących z Polski. Opracowana została procedura zgłaszania nieprawidłowości. Zdjęcie z uchwyconym znakowaniem produktu zagranicznego jako polski konsumenci mogą wysyłać wraz z krótkim opisem sytuacji na trzy wskazane adresy e-mail:

[email protected]
[email protected]
💌 [email protected]

Czytaj również:

UOKiK – Biedronka wprowadzała klientów w błąd nieprawdziwymi informacjami?

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pokazy Nowoczesnej Technologii Ochrony Sadów i Jagodników organizowane przez Agrobard

Rząd nie wyklucza stworzenia państwowej sieci sklepów – „Warzywniak plus”