w ,

Jabłka bez pozostałości „Amela” w Selgros oraz Auchan!

Sezon zbiorów wśród sadowników w pełni, a jak mają się stowarzyszenia różnych podmiotów i sadowników promujące Polskie jabłka? Skontaktowaliśmy się z Panem Sławomirem Rzeźnickim prezesem Stowarzyszenia Kraina Sadów i Ogrodów, aby dowiedzieć się jak przebiega sprzedaż owców marki Amela.

Zrzeszamy różne podmioty, które są odpowiedzialne za dostarczanie wysokiej jakości owoców bez pozostałości i pestycydów do sieci handlowych. Owoce zawsze poddajemy analizom, aby zagwarantować konsumentom że, śliwki, borówki czy jabłka będą bez pozostałości. Amela to nazwa marki owoców wysokiej jakości bez pozostałości. Owoce Amela sprzedajemy na rynku krajowym od dwóch lat – informuje nasz portal Sławomir Rzeźnicki.

„Amela” to pierwsza marka, pod którą sprzedawane są polskie jabłka produkowane w programie znanym jako „zero pozostałości”.

Czy w tym roku jabłka Amela są dostępne dla konsumentów?

W tym sezonie codziennie dostarczamy świeże owoce do wszystkich sklepów sieci Selgors i Auchan na terenie Polski. W tym momencie dostępne są jabłka Amela odmiany Szampion, a niedługo pojawi się Red Jonaprince. Dzięki wspólnym działaniom zrzeszonych podmiotów, działamy prężnie i codziennie dostarczamy w wszystkich Auchan w całej Polsce świeże jabłka – informuje nasz portal Sławomir Rzeźnicki.

Czy po za jabłkami Amela są dostępne inne owoce bez pozostałości?

W roku 2019 nie mieliśmy w ogóle przerwy w dostarczaniu jabłek, w tym roku po za jabłkami, śliwkami sprzedaliśmy bardzo dużo borówki do sieci Auchan. Nasze owoce w Auchan można spotkać pod zewnętrzną nazwą „PEWNI DOBREGO”, producent Kraina Sadów i Ogrodów – informuje nasz portal Sławomir Rzeźnicki.

Czy sadownicy czerpią korzyści z produkcji owoców pod brandem Amela?

Idea Ameli jest prosta! Marża czyli wartość dodana, ma trafiać bezpośrednio do sadownika a nie do grupy producentów. Wielu sadowników nam zaufało i są bardzo zadowoleni – Sławomir Rzeźnicki.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polskie jabłka w Tajlandii na targach THAIFEX ANUGA ASIA

Sadownicy sprzedają używane skrzyniopalety. Jakie ceny ?