w

Jabłek z polskich chłodni ubywa…

WAPA opublikowała raport prezentujący zapasy jabłek w Unii Europejskiej na dzień 1 stycznia 2024 roku, które wynosiły ok. 3,8 mln ton, w roku ubiegłym było to ponad 4 mln ton. W ciągu miesiąca z chłodni ubyło 440 tys. ton jabłek. 

Największą ilość zmagazynowaną jabłek w styczniu 2024 roku mieli Włosi 1,2 mln ton, drugie miejsce obejmowała Polska z wynikiem około 1,1 mln ton, na trzecim miejscu uplasowała się Francja 636 tys. ton. Co ciekawsze rok temu w Polsce, w tym samym czasie było o ponad 13% więcej jabłek w chłodniach.

W Europejskich chłodniach najwięcej jest odmiany Golden Delicious ponad 1 mln ton, następnie Gala ok. 407 tys. ton, Cripps Pink ok. 239 tys. ton i Red Jonaprince ok. 223 tys. ton.

WAPA zaprezentowała dane z polskich magazynów na dzień 1 stycznia 2024 roku. Najwięcej było jabłek odmiany Golden Delicious (230 tys. ton), Red Jonaprince (170 tys. ton), Idared (160 tys. ton). 

Z prezentowanych danych wynika, że najszybciej z polskich chłodni ubywa odmian takich jak: Gala, Idared i Red Jonaprince.

WAPA

UDOSTĘPNIJ

Cięcie mechaniczne w sadzie gruszowym

Zapleśniałe maliny cofnięte! Michał Kołodziejczak prowadził kontrolę na przejściu granicznym z Ukrainą!