w

IMGW: Zmiana pogody w czwartek. Do Polski wróci zima

Pogoda w czwartek zmieni swoje oblicze. Po dniach z wiosenną aurą do Polski napłynie chłodny front, który przyniesie przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na północy i w górach śniegu. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północy kraju do 11-12 stopni na południowym zachodzie.

Synoptycy IMGW prognozują, że od czwartku z północy do Polski napływać zacznie chłodna, arktyczna masa powietrza. Przyniesie ona deszcz, który w trakcie dnia przechodzić będzie w deszcz ze śniegiem, a na północy również w śnieg.

– W kraju będzie przeważnie duże zachmurzenie, ale od czasu do czasu gdzieniegdzie pojawi się słońce – powiedział rzecznik prasowy IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Dodał, że meteorolodzy przewidują też opady w całym kraju.

– Na południu Polski może padać przelotny deszcz, w centrum śnieg z deszczem, a na samej północy i w górach śnieg – wyjaśnił.

Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie, a w centrum od 4 do 6 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na południu, w województwie wielkopolskim, na ziemi łódzkiej i Kielecczyźnie. Tam termometry pokażą od 7 do 9 stopni Celsjusza.

– Najcieplej będzie na południowym zachodzie, w województwie opolskim, dolnośląskim, śląskim i częściowo w małopolskim, bo 11-12 stopni Celsjusza – poinformował rzecznik prasowy IMGW-PIB. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Natomiast w górach silniejszy – w porywach osiągnie tam prędkość do 70 km/h.

PROGNOZA POGODY DLA REGIONÓW
ważna od godz. 06.00 do 20.00 dnia 04.03.2021

Sytuacja baryczna dla Polski

🔵Nad Polskę…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Środa, 3 marca 2021

źródło: RadioZET.pl/PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy ustawa o podatku rolnym zwalnia grunty, na których prowadzone są uprawy ekologiczne, z podatku rolnego?

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich