w

Zmieścił 14 osób w busie przystosowanym do przewozu 9. Policjanci z Grójca zatrzymali prawo jazdy

foto policja

Policjanci z Grójca zatrzymali prawo jazdy i nałożyli wysoki mandat na kierowcę busa, który zmieścił 14 osób w busie przystosowanym do przewozu 9. Policja ostrzega, przewożenie nadliczbowej ilości pasażerów, to poważne zagrożenie.

Do nietypowej kontroli doszło w sobotnie popołudnie. Funkcjonariusze “drogówki” zatrzymali w Słomczynie renault trafic. Według wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, busem podróżować mogło 9 osób, jednak policjanci naliczyli w aucie aż 13 pasażerów i kierowcę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przewożenie zbyt dużej liczby osób w pojeździe grójeccy funkcjonariusze zatrzymali 25-letniemu kierującemu z Drwalewa prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Do tego kierowca busa otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł, a pojazd mógł kontynuować jazdę z innym kierowcą dopiero po wyjściu z niego nadliczbowej piątki pasażerów.

Policja ostrzega – przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej ilość miejsc, określonych w dowodzie rejestracyjnym, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może okazać się tragiczne w skutkach.

nadkom. Agnieszka Wójcik

źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/aktualnosci/71280,14-osob-w-busie-Kierowca-renault-stracil-prawo-jazdy.html

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych – 15 września 2022r.

Koncentrat z Polski sprzedawany po 6,60 zł/kg, przy cenie jabłka przemysłowego 40 groszy.