w

Puda: zarzuty, że nie spotykałem się z rolnikami są absurdalne

Środki europejskie z WPR na rolnictwo nie są zagrożone. Ale proszę pamiętać, że bardzo wiele zapowiedzi w ramach Polskiego Ładu opiera się o budżet państwowy – powiedział w rozmowie z „Polska Times” minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Szef resortu rolnictwa w opublikowanej w piątek rozmowie był pytany m.in. o protesty rolników.

Puda zwrócił uwagę, że od maja, czyli od momentu, kiedy mógł ponownie zacząć się spotykać z rolnikami po kolejnej fali pandemii, osobiście odbył ponad 60 spotkań wyjazdowych w gospodarstwach, w których uczestniczyli rolnicy.

Zresztą wynikiem tych wszystkich rozmów jest Polski Ład dla polskiej wsi konsultowany często twarzą w twarz z rolnikami w ich gospodarstwach.

Pytany, czy pieniądze, które miały trafić do Polski w ramach środków z Unii Europejskiej na pewno dotrą do rolników, odparł, że podczas ostatniego spotkania z europejskim komisarzem ds. rolnictwa i rozwoju Januszem Wojciechowskim usłyszał, że środki europejskie na polskie rolnictwo nie są zagrożone.

Ale proszę pamiętać, że bardzo wiele zapowiedzi, które w ramach Polskiego Ładu dla polskiej wsi zostały ogłoszone opiera się o budżet państwa. W tym choćby rezerwa celowa w postaci 3 miliardów złotych jako fundusz gwarancyjny na wypadek klęsk, na wypadek sytuacji nadzwyczajnych związanych również ze zmianami klimatu – podkreślił Puda.

źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W SADZIE PYTAŃ odc. 2 Jacek Pruszkowski – sadownik [PODCAST]

Mówi się, że trzeba zjeść co najmniej jedno dziennie, aby zadbać o zdrowie.