w

Grawerowane jabłka to dość opłacalny biznes

zdjęcie ilustracyjne zaczerpnięte z Instagrama

Boże narodzenie, Walentynki, Dzień kobiet – to świetna okazja, żeby wręczyć komuś wygrawerowane jabłko, ale czy produkcja jabłka z napisem się opłaca?

Grawerowanie jabłek to proces polegający na wygrawerowaniu dowolnego wzoru, napisu lub logo na skórce jabłka. Dzięki temu jabłko staje się unikalnym i oryginalnym prezentem.

W rozmowie z jednym z wielu sadowników, oferujących na rynku jabłka z grawerem, dowiadujemy się, że szybkość i produkcja jabłek (z wypalonym napisem) zależy od maszyny, którą się posiada.

Napisy wypala się na najlepszych jakościowo owocach. Sadownik, który wypala na jabłkach napisy, informuje nasz portal:

Jeśli ktoś ma bardzo dobrze zadbany sad i jego produkcja jest na wysokim poziomie to jest możliwe, żeby na większości jabłek wypalić napisy. Jabłka powinny być najlepiej jednokolorowe oraz kształtne.

Jak informuje jest to dla niego dość opłacalny biznes. Odbiorcy za jego jabłka płacą od 2,00 do 3,00 złotych za sztukę. W ogłoszeniach możemy zauważyć, że inni sadownicy sprzedają jabłka za około 1,50 złotych za sztukę.

Patrząc na kwoty 1,50 złotych za kilogram jabłek do sprzedaży w hurcie a ceny od 1,50 do 3,00 złotych za sztukę jabłka, ciężko mówić, że biznes nie jest opłacalny… Zainteresowanie wykonywaniem takich usług wśród sadowników wzrasta.

Mówi się, że każdy kij ma dwa końce i ten też! Wadą dystrybucji jabłek grawerowanych jest ich sporadyczność. Nie są to powszechnie sprzedawane owoce a jedynie okazjonalnie.

Jak informuje nasz rozmówca jego jabłka kosztują 3,00 złote za sztukę i sukcesem w tej branży, nie jest jabłko, czy wypalenie lub cena ale posiadanie dobrych i stałych odbiorców! 

UDOSTĘPNIJ

Pracownikom, trzeba zapłacić około 300 złotych. A mimo to, rąk do pracy i tak… brakuje.

KE wycofuje projekt zakładający ograniczenie stosowania pestycydów w rolnictwie w UE!!!