w

GIEŁDA GOŁAWIN – jak będzie funkcjonować od 15 maja?

Targowisko gminne w Nowym Przybojewie, czyli Giełda Goławin rusza. Zmieniły się opłaty, logistyka. Obowiązują rygory związane z pandemią. Wprowadzono udogodnienia dla handlujących. Powstała nowa brama i droga wyjazdowa.

– Będziemy wyprowadzać ruch z targowiska gminnego w Nowym Przybojewie w różnych kierunkach geograficznych, wyjeżdżamy na Północ jednokierunkową świeżą wybudowaną drogą bitumiczną i następnie rozjeżdżamy się w kilku kierunkach. To wyprowadzenie ruchu będzie dotyczyło wszystkich pojazdów wyjeżdzających z wyłącznie tirów. Tiry w dalszym ciągu będą wyjeżdżały bramą nr 4. Brama nr 1 do tej pory była do tej pory notorycznie zakorkowana i sądzimy, że w znacznym sposób odciążymy ten zakorkowany wjazd a i spowodujemy zwiększenie częstotliwości wjazdów  – powiedział burmistrz miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą,  Marcin Gortat.

Jakie zmiany?

W tym roku na giełdzie będzie obowiązywała tylko i wyłączanie opłata wjazdowa w wysokości 10 zł (płacą zarówno sprzedający, czyli producenci truskawek, jak i kupujący oraz wszelkie osoby zainteresowane np. kupnem łubianek czy przeprowadzające rozeznanie cenowego). Zabezpieczone będą środki higieny. Przy każdej kasie będzie znajdował się środek do dezynfekcji rąk, ponadto zabezpieczone zostały umywalki. Na targowisko dostępne będą prysznice, 3 punkty gastronomiczne oraz dwa rzędy toalet.

Źródło: TV MAZOVIA

Opłata targowa na Giełdzie Goławin zawieszona

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Duże straty po przymrozkach. Sadownicy nie wnioskują o wsparcie

Weekend pod znakiem ochłodzenia. Uwaga, będzie burzowo!