w

Generalnie Sadownictwo jest do zaorania

Na naszym redakcyjnym forum pojawił się wpis sadownika, który mobilizuje do zastanowienia się nad dalszym losem sadownictwa. Niżej zamieszczamy dla Państwa treść:

Dzień dobry, a raczej słaby.

Chciałem się was wszystkich zapytać czy umiecie liczyć koszty zbioru jabłka i zaobserwować co się dzieje na rynku i jakie będą ceny za nasz deser?
Przed chwilą podeszły do mnie dwie kobietki z tekstem: Pan, bo my ujeżaju we wtorok. Jedziemy na jabuka bo innyj Pan daje 17.
I w tym miejscu ja się pytam: czy was do reszty p****??!!

Czy Wy myślicie, że dając więcej za godzinę to ściągnięcie sobie więcej ludzi na zbiór i sprzedacie te swoje jabłka po lepszej cenie? Odpowiem wam, bo może nie wiecie – nie!
Chcecie zrobić sobie zrobić nagle stawki dla UA z 13 do 18-20? Prosze bardzo, zaoracie się sami.

Generalnie Sadownictwo jest do zaorania, społeczność nie potrafi zgrać się z dostawami przemysłu, sadownicy nie potrafią liczyć kosztów ( przy cenie 17-18 zł / h koszt zbioru wynosi około 30-35 gr/kg, a gdzie nawozy i opryski etc?).

Nie pozdrawiam i czekam na dalsze efekty waszego bezmyślnego prowadzenia sadu.

Wpis mogą Państwo komentować na Facebooku „Sadownictwo – doradztwo”.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

3 komentarzy

  1. Tak, za 13 zł, nie martwiąc się o prąd, gaz, wodę, w darmowym lokum, żeby mnie wozili gratis na zakupy, dawali warzywa i można być bez wykształcenia jakiegokolwiek, ubezpiebiecznie po stronie sadownika. Tak! Super zarobek! Gdzie tak płacą w innej branży? Proszę wskazać, gdzie tak mają dobrze pracownicy jak Ci z UA u sadownika? Zresztą Polacy też by mieli, ale się w dupach poprzewracało i Ukraińcom też się przewraca. I to dlatego, że sadownik jest za dobry. Sam plecie bicz na siebie. Dokladka do zbioru, żeby pracownik zarobił. Ludzie zastanówcie się!

  2. Jeśli przy 18 zł / h koszt zbioru to 30 – 35 gr to ile Ci pracownicy rwią ? W moim sadzie koszt zbioru wynosi 10- 12 gr / kg z paliwem i amortyzacją maszyn .
    Albo ktoś nie potrafi liczyć?…. hm mm

Dawno nie mieliśmy do czynienia z tak mocnym rozjechaniem się wspólnej polityki rolnej z realiami rolników

MRiPS nie uwzględniło wszystkich cudzoziemców do pracy w sadownictwie