w ,

Gdzie i kiedy ruszą skupy truskawek? Jakie stawki na skupach za truskawki?

W tym tygodniu skupy truskawek rozpoczynają swoją działalność. Czy jest podaż, gdzie przyjmują truskawki i jakie są ceny skupu?

Skup New-Pol z gminy Biała Rawska, informuje, że prawdopodobnie uruchomi skup w ciągu najbliższego tygodnia, gdy podaż towaru będzie większa.

Dzisiaj ruszamy z skupem truskawki i jest zainteresowanie spore truskawkami na przemysł. Truskawki bez szypułki już chcą ludzie przywozić, natomiast pytanie kiedy ruszą mroźnie? Ja skupuje truskawki w kisten w cenie 2 – 2,20 złotych za kilogram. Na przeciery jest trochę droższa bo w granicach 2,50 złotych za kilogram – informuje skupujący w okolicach Warki.

Pierwszy, który rozpoczął swoją działalność skupu truskawek w tym sezonie jest „Eko-sady” (powiat Grójecki). Jak informuje właściciel: Plantatorzy przywożą aktualnie śladowe ilości towaru. Według właściciela ceny nie są adekwatne do kosztów produkcji. Myślę, że ceny oferowane obecnie będą utrzymywać się cały sezon – dodaje. W Eko-Sady (powiat Grójecki) za truskawki z szypułką otrzymać można – 2 zł/kg, a za truskawki bez szypułki – 3 zł/kg.

Ruszam od 10 czerwca z skupem truskawki deserowej i w kisten na tłoczenie. Bliżej czwartku będę wiedział już orientacyjne ceny dla producentów – informuje Skup Owoców (AGRO Kwaśniewscy) w Bykach gm. Biała Rawska.

MD-Macierzyński (powiat Grójecki) informuje, iż skup truskawek rozpocznie 15 czerwca 2023 roku. Oferuje ceny : Truskawki z szypułką.: 2 zł/kg, Truskawki bez szypułki: 3 zł/kg.

Na Targowisku Gminnym w Nowym Przybojewie truskawki skupowane w kwocie 2,50 zł za kilogram.

Pierwsze mroźnie rozpoczyną pracę w przeciągu tygodnia. Podaż na ten moment jest jeszcze zbyt mała, aby wszystkie mroźnie ruszyły. Większe zakłady rozpoczną prace, gdy podaż truskawki się zwiększy. Z rozmów z skupującymi wynika, że tłoczno na skupach zrobić może się po 15 czerwca.

Ceny truskawki na skupie w 2022

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym pierwsze stawki za truskawki wynosiły 3,00 zł za kilogram owoców z szypułką oraz 4,50 zł za kilogram owoców bez szypułki z przeznaczeniem na mrożenie. 

Ceny truskawki na skupie w 2021

W zagłębiu truskawkowym na Targowisku Gminnym w Nowym Przybojewie skup truskawek przemysłowych rozpoczął się w dniu 5-go czerwca 2021. Cena startowa wynosiła wtedy 1,70 zł/kg. Kilka dni później pośrednicy w powiecie Grójeckim za truskawki otrzymywali od 2 do 2,10 zł/kg za owoc do tłoczenia. Od 2,20 do 2,30 zł/kg uzyskiwało się za owoce z szypułką z przeznaczeniem na mrożenie.

Ceny truskawki na skupie w 2020

Stawki 16 czerwca 2020 roku (dokładnie tydzień po uruchomieniu skupów) w zależności od miejsca, wynosiły od 2,00 zł do 2,50 zł/kg za truskawki z szypułką, 3,20 zł do 3,80 zł/kg truskawki bez szypułki, a 4,50 zł/kg kosztowały truskawki na eksport.

UDOSTĘPNIJ

6 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. i po co te jeki sprzedacie nawet za 1 zl bo jestesmy zkluceni ustalmy ceny min i nie sprzedajmy truskawki mniej jak 5-6 zl kg jesli nie to niech z gnije,i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny truskawek na rynkach hurtowych – 5 czerwca 2023r.

Dofinansowanie do chłodni i sortowni