w

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok – realizacja wypłat końcowych

foto: istockphoto

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje na konta rolników płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW w ramach tegorocznej kampanii. Zaliczki zostały już zrealizowane, a rozpoczęły się wypłaty końcowe. W sumie z tytułu dopłat za 2022 rok na konta rolników trafiło dotychczas 13,05 mld zł.

Od 17 października do 30 listopada ARiMR wypłacała zaliczki, na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W tym okresie rolnikom przekazano ponad 12,92 mld zł, tj. 10,78 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i ponad 2,14 mld zł w postaci płatności obszarowych z PROW.

Od 1 grudnia trwa realizacja wypłat końcowych. Do tej pory z tego tytułu na konta beneficjentów trafiło 134 mln zł – 94 mln zł w ramach płatności bezpośrednich i 40 mln zł w postaci płatności obszarowych z PROW.

W 2022 roku złożono 1,265 mln wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. Pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Dotychczas wypłacono już 13,05 mld zł. Czas na realizację płatności w tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku.

Warto, by oczekujący na ich przelewy upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

www.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polskie stoisko narodowe na targach Food Africa Cairo 2022

Zderzenie auta z ciągnikiem przewożącym jabłka.