w , ,

Defoliacja Ligola przed zbiorem

Wybarwienie jabłek to istotny czytnik wpływający na cenę. Pigment, jaki mają owoce jabłoni to wynik genetyki drzew, odpowiedniej agrotechniki prowadzenia sadu. Wybarwienie zależy również od czynników środowiskowych, takich jak temperatura i świtało.

Przycinanie gałęzi i usuwanie liści to jedna z praktyk jaką się stosuje w celu uzyskania lepszego wybarwienia owoców w sadzie. Większość sadowników te czynności wykonuje ręcznie tak, by owoce wystawione były na działanie promieni słonecznych. Niestety te czynności są pracochłonne.

Na polskim rynku dostępna jest od trzech lat maszyna wykorzystująca naprzemienne impulsy sprężonego powietrza. Maszyna włoskiego producenta Olmi ma za zadanie usunięcie zbędnych liści z drzewa, co umożliwia lepsze dotarcie światła w głąb korony znacząco poprawiając wybarwienie owoców. Maszyna co ważne nie uszkadza owoców.

Najbardziej efektywną prace maszyny uzyskuje się w sadach ciętych mechanicznie.

– informuje w video-relacji Krzysztof Zatorski z firmy Dwa Jablka, wyłączny dystrybutor maszyny Olmi.

Jak wygląda praca maszyny, kiedy należy, wykonać defoliację liści i na jakich odmianach, dowiedzą się Państwo z video-relacji, nakręconej w sadzie Krzysztofa Zatorskiego. Zapraszamy do oglądania:

Istnieje możliwość wypożyczenia maszyny! Więcej informacji pod numerem tel.: 797 940 791

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny jabłek przemysłowych na początku października 2022 roku

Czy będą zmiany w ustawie o zatrudnianiu cudzoziemców ?