w

Czy VAT na nawozy zostanie obniżony? Minister rolnictwa odpowiada, że na tym etapie nie byłoby to dobre

FOTO: RadioZET

Wszystkie elementy, które są w Ładzie wymienione dla rolnictwa, ja mam to sprawnie wdrożyć – podkreśla polityk PiS. Pytany przez Beatę Lubecką o to, jak to się stało, że wcześniej zawieszony w prawach członka partii polityk został teraz wicepremierem i ministrem, Kowalczyk komentuje:

Pytany przez Beatę Lubecką o to, czy VAT na nawozy zostanie obniżony, minister rolnictwa odpowiada, że na tym etapie nie byłoby to dobre i sprawiedliwe rozwiązanie.

Większość rolników odlicza VAT. Dla nich zniesienie nie byłoby ulgą. Ten proces nie ma racji bytu ekonomicznego – ocenia Kowalczyk.

Na pewno dużo ponad 100 tys. rolników jest VAT-owcami, więc dla nich nie byłoby to żadne działanie – podkreśla minister.

Dopytywany, jak przebiegały jego rozmowy z Agrounią, szef resortu rolnictwa odpowiada, że „na początku może trochę w sytuacji wzajemnego obwąchiwania się, ale później bardzo dobrze”.

Rozmawialiśmy merytorycznie. Kilka rzeczy było zdiagnozowanych prawidłowo przez pana Kołodziejczaka – mówi Gość Radia ZET.

Minister rolnictwa zapowiada również, że nie będzie tańszego paliwa rolniczego.

Rolnicy dostają zwrot akcyzy opłat paliwowych, więc paliwo rolnicze dla ciągników, które byłyby nowoczesne, byłoby to możliwe, ale niestety to nie tylko ciągniki – to też transport, kombajny – komentuje Henryk Kowalczyk.

Chcę otwarcie mówić o kłopotach, robić wszystko, co jest możliwe w skali kraju, starać się o to, co jest możliwe do ugrania na forum Unii Europejskiej i nie sądzę, żeby były powody do protestów – mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi. Dodaje, że „rolnikom należy się jasne wytłumaczenie pewnych przyczyn”.

źródło: RadioZET/MA

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Kto może zostać beneficjentem?

Czy handel jabłkami na Rosje wróci?