w

Sadownik Hubert w wywiadzie o swoim sadzie ekologicznym

W województwie mazowieckim, we wsi Rembertów nieopodal Tarczyna znajduje się ekologiczne gospodarstwo sadownicze Pana Huberta. Specjalizuje się w jabłkach, gruszkach i czereśniach.

Mamy na tyle dużą produkcję, że bez zaplecza chłodniczego było by ciężko. Jestem piątym pokoleniem na tej ziemi. Mój dziadek pozyskał dawno temu drzewka z Instytutu z Skierniewic i tak to się zaczęło. – informuje Pan Hubert w video. Tarczyn to sadownicze zagłębie. Jesteśmy na granicy terenu Grójeckiego-Wareckiego. Mój dziadek miał blisko do Warszawy z Traczyna. Ładował jabłka na wozy z końmi i na rano towar był w stolicy. Historia ekologii w moim sadownictwie jest taka, że zaczęło się to już na studiach. Jak skończyłem studia to ŚOR do ekologii było mało, więc poczekałem jeszcze chwilę zanim podjąłem taką decyzję. Sad ekologiczny prowadzimy od 2016 roku.

Z roku na rok więcej ludzi szuka produkty ekologiczne. Sad ekologiczny wygląda zupełnie inaczej. Dbamy o owady, trawa w takim sadzie wygląda zupełnie inaczej. – informuje Pan Hubert.

Czy ekologia się opłaca? Jakie wyzwania czekają w sadach ekologicznych? Gdzie można sprzedać owoce z certyfikatem ekologii? To i wiele więcej zobaczą Państwo w video-relacji niżej:

MRiRW

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komisja Europejska chce zmniejszyć nawożenie o 20%

Ceny nawozów w punktach Krajowej Grupy Spożywczej