w

Czerwiec: słupki rtęci na termometrach w całym kraju zbliżą się do granicy 40 stopni w cieniu. 

Pogoda długoterminowa na czerwiec wygląda wyjątkowo optymistycznie. Fala upałów z południowego zachodu Europy jest już coraz bliżej Polski. Jak wynika z najnowszej prognozy portalu fanipogody.pl, słupki rtęci na termometrach w całym kraju zbliżą się do granicy 40 stopni w cieniu.

Pogoda w czerwcu przywitała nas typowo letnią temperaturą. Nieznaczne pogorszenie aury prognozowane jest na najbliższy weekend. Niedziela przyniesie ochłodzenie, chmury, opady deszczu i na wschodzie lokalne burze. Termometry wskazywać będą od 16 do 20 stopni – podaje IMGW.

Od poniedziałku 14 czerwca w kraju będzie znów coraz cieplej. Według modelu ECMWF do Polski zacznie napływać zwrotnikowe powietrze z południowego zachodu Europy. W czwartek 17 czerwca na zachodzie termometry wskażą nawet 34 stopnie Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w centrum i na wschodzie kraju.

Ekstremalny upał prognozowany jest na piątek 18 czerwca. Termometry w Polsce mogą pokazać nawet 36 stopni Celsjusza w cieniu. Wysokie temperatury pozostaną z nami na kilkanaście dni.

Fala upałów dotarła już do kilku innych krajów w Europie. W Hiszpanii temperatury oscylują w okolicach 32-35 stopni Celsjusza. Jeszcze goręcej zrobi się w okolicach Sewilli, gdzie termometry pokażą ponad 40 stopni. Upał obejmuje również zachód Francji oraz południe Włoch.

Źródło: RadioZET.pl/fanipogody.pl/IMGW

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko do 17 czerwca można składać dopłaty bez pomniejszonych należności

Są pierwsze polskie borówki!