w ,

Czas na wykopywanie drzewek w szkółce.

Jesień to okres wykopywania drzewek w szkółkach i ich przygotowywania do sprzedaży. Odwiedziliśmy gospodarstwo szkółkarskie ARNO w Lewiczynie, aby dowiedzieć się więcej na temat obecnych prac w szkółkach.
W zależności od warunków atmosferycznych, drzewka kończą wzrost na przełomie września i października i  w tym okresie szkółkarze wykopują je. Przed czynnością wykopania, należy pozbawić drzewek liści, w przeciwnym razie mogłoby dojść do wysychania wykopanych drzewek w wyniku transpiracji.
Wykopywanie drzewek w szkółce Arno jest zmechanizowane ponieważ kopanie ręczne jest bardzo pracochłonne. Maszyna do wykopywania  chwyta drzewka przez gumowe pasy i po otrząśnięciu systemu korzeniowego z gleby przenosi na tył maszyny, gdzie odbierają je pracownicy. Drzewka trafiają bezpośrednio na paletę szkółkarską znajdującą się na przyczepie jadącej równolegle.
Zobacz jak wyglądają prace, wykopywania drzewek w szkółce:
Palety na przyczepie wypełnione drzewkami dostarcza się do hali w Lewiczynie. Drzewka po dostarczeniu na magazyn chłodniczy, są ponownie oglądane i segregowane wdg. odpowiednich klas i wyborów.

➡️ Obecnie w naszej szkółce trwa wykopywanie drzewek. Serdecznie zapraszamy sadowników po odbiór materiału…

Opublikowany przez ARNO – Gospodarstwo Szkółkarsko-Sadownicze Anna i Ryszard Nowakowscy Wtorek, 20 października 2020

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sadownicy w Grójcu o Marku Suskim: „zdrajca polskiej wsi”. Obornik pod domem…

Ceny jabłka na przemysł 60 groszy?!