w

Co plantatorzy mówią o kształtowaniu się cen truskawek w kolejnych tygodniach?

Polsatnews.pl : Za kilogram polskich truskawek trzeba zapłacić nawet 35 zł. Tymczasem ceny owoców z zagranicy są dwa razy niższe. Plantatorzy wskazują, że wynika to ze wzrostu cen upraw. W ciągu kilku tygodni, kiedy sezon się rozkręci, będzie dużo taniej.

Plantatorzy uprawiający truskawki na polach, a nie w szklarniach, obawiają się z kolei rywalizacji z ukraińskimi owocami, które miały wypełnić magazyny.

Rozpoczęły się zbiory pierwszych w tym sezonie polskich truskawek z tuneli i szklarni. Na razie to przysmak dla bogatych.

Korespondentka Polsat News Ewa Pajuro przekazała, że na straganach w Lublinie trzeba za nie zapłacić nawet 35 – 40 zł za kg. Tańsze są zagraniczne owoce, np. z Grecji, których cena to około 20 zł za kg.

Co plantatorzy mówią o kształtowaniu się cen truskawek w kolejnych tygodniach?

Konrad Górski, plantator z Wandalina przekazał, że w tym momencie kilogram truskawek sprzedaje za 25-30 zł. Podobne ceny są na giełdzie w Broniszach.

Z prognoz wynika, że za około dwa tygodnie ceny truskawek powinny ukształtować się w granicach 15 zł za kg – polsatnews.pl

O sprzedaż swoich zbiorów obawiają się plantatorzy, którzy uprawiają truskawki na polu pod gołym niebem. Zbiór powinni rozpocząć na początku czerwca. Sen z powiek spędzają im informacje o magazynach pełnych ukraińskich truskawek, które są tańsze. Plantatorzy zaznaczają, że będą zadowoleni, jeśli w skupie dostaną za kilogram 4-4,5 zł, tak jak to było rok temu.

  • źródło: polsatnews.pl

Czytaj również:

Ceny truskawek na rynkach hurtowych – 15 maja 2023r

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To będzie rok bez agrestu? Mrozy spustoszyły polskie plantacje!

To nie producenci dyktują ceny, a wielkie koncerny przetwórcze!