w ,

Climate FieldView rolnicza platforma cyfrowa

W Warszawie 14 stycznia 2020 roku podczas konferencji Bayer zaprezentowano nowości na sezon 2020. Wśród nowości jest rolnicza platforma cyfrowa Climate FieldView. W 2019 roku Werner Baumann, Prezes Zarządu Bayer AG, zapowiedział, że zrównoważony rozwój staje się centralnym elementem strategii korporacyjnej firmy Bayer. Także i w Polsce już podążamy w tym kierunku, na przykład wprowadzamy nowe rozwiązanie cyfrowe Climate FieldView, promujemy odmiany nasion ograniczające zużycie azotu, inwestujemy w środki biologiczne i chemiczne do ochrony roślin zmniejszające liczbę zabiegów, a to bezpieczeństwo”, a dla mieszkańców miast „Jest Rolnik, Jest Żywność” – mówi Joerg Rehbein, Prezes Działu Crop Science na Europę Środkową, Bayer.

Climate FieldView jest rolniczą platformą cyfrową, umożliwiającą rejestrowanie, gromadzenie i analizę bieżących oraz historycznych danych na temat stanu pól.

Zdjęcia, obrazujące zdrowotność upraw, mapy zużycia wody przez rośliny czy funkcja rozpoznania strefowego, wspierają plantatorów w podejmowaniu decyzji agronomicznych, opartych na obiektywnej analizie danych.

Aplikacja Climate FieldView oraz precyzyjny sprzęt rolniczy, współpracujący z sygnałem geolokalizacyjnym GPS, pozwalają z dużą dokładnością wykonywać zabiegi agrotechniczne. Siew nasion, wysiew nawozów, oprysk chemiczny czy nawadnianie upraw odbywa się na podstawie zdiagnozowanych i indywidualnych zaleceń (map aplikacyjnych) dla każdego pola lub jego fragmentu, co jest korzystne zarówno dla rolnika, jak i środowiska naturalnego.

Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach: podstawowej FieldView Prime (służącej głównie do monitoringu upraw w trakcie wegetacji) i rozbudowanej FieldView Plus – współpracującej z urządzeniem, rejestrującym w czasie rzeczywistym podstawowe dane związane z wykonywanymi zabiegami agrotechnicznymi na danym polu.

Pobierz aplikację:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wodny rozładunek dla sadownika PRZEDPREMIEROWO GREEN SORT

Nowy fungicyd dla jabłoni i gruszy – Luna Care 71,6 WG