Do dramatycznego wypadku doszło w miniony weekend w miejscowości Raba Niżna (pow. limanowski, woj. małopolskie). W niedzielę, 8 czerwca, około godz. 13.30 służby odnalazły ciało 85-letniego mężczyzny. Jak ustalono, senior dzień wcześniej, około godz. 16.00, wyjechał ciągnikiem marki Ursus do pracy w polu i nie wrócił do domu.
Senior był poszukiwany. Następnego dnia natrafiono na rozbitą maszynę. Ciągnik stał wśród drzew, częściowo zasłonięty przez krzaki i gałęzie. Stary ursus miał oderwaną maskę, błoto na kołach, przekrzywioną konstrukcję. Wyglądał, jakby zsunął się z wysokiego zbocza i kilka razy koziołkował. Nieopodal leżało ciało właściciela. Nie miał szans na przeżycie.
Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych, które mają pomóc w dokładnym ustaleniu przyczyn śmierci. — Wstępnie wykluczono udział osób trzecich — informuje limanowska policja w komunikacie prasowym.
źródło: Policja Limanowa