w ,

Chciał kupić nawozy. Został oszukany na 84 000 złotych.

Na kwotę 84000 złotych został oszukany mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który na portalu społecznościowym chciał kupić nawozy. Apelujemy o ostrożność podczas internetowych transakcji i stosowanie w „ sieci” zasady ograniczonego zaufania.

Do ostrołęckich policjantów zgłosił się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który poinformował o oszustwie podczas internetowej transakcji.

27-latek powiedział, że 17 marca bieżącego roku na popularnym portalu społecznościowym na grupie dotyczącej rolnictwa zainteresował się ogłoszeniem dotyczącym sprzedaży nawozów za kwotę 84000 złotych. W celu sfinalizowania transakcji przelał ustaloną podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą sumę pieniędzy na wskazane przez niego konto. Towar ten w poniedziałek miał być dostarczony do kupującego.

Niestety do chwili obecnej nie otrzymał zamówionych nawozów, ani też zwrotu gotówki, natomiast sprzedający przestał odbierać telefony.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle.

Prosimy o ostrożność podczas robienia internetowych transakcji. W przypadku zakupów o tak dużej wartości, być może warto zastanowić się nad tym, aby pojechać nawet kilkaset kilometrów i sprawdzić, czy taki towar w ogóle fizycznie istnieje. Takie postępowanie z pewnością zmniejszy ryzyko, że zostaniemy oszukani.

autor: kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

źródło: Policja
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

W pierwszej połowie tygodnia ochłodzenie i powrót zimy, w drugiej krótkotrwałe ocieplenie

PRZYMROZKI! IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą.