w

Chaos i panika w sprawie wycofania jabłek! Zapisy, spekulacje, plotki – trzeba tonować nastroje!

W związku z pojawiającymi się informacjami o zapisach na skup jabłka przemysłowego, apelujemy o nieuleganie panice.  Działania podmiotów skupujących jabłka są nieuzasadnione gdyż, żadna decyzja w Komisji Europejskiej jeszcze nie zapadła. 

,,Rozporządzenie jest w trakcie opiniowania przez Komisję Europejską, bo pomoc krajowa wymaga zgody i notyfikacji. Taka procedura trwa z reguły kilka- kilkanaście tygodni, ale ze względu na kryzys w rolnictwie w całej Unii Europejskiej, w tym zwłaszcza na rynku jabłek, zgoda na polskie rozwiązania może być udzielona wcześniej.

Szczegółowe rozwiązania w zakresie terminu obowiązywania, poziomu dopłat i precyzyjnych zasad mam nadzieję, że będą znane w niedalekiej przyszłości. Mam tez nadzieję, że Związek Sadowników RP będzie zaproszony do uzgadniania metod pomocy i warunków wsparcia. Dziwi mnie natomiast, że w chwili obecnej niektóre firmy z polecenia dużych przetwórni już przyjmują zapisy na coś, co jeszcze jest w powijakach. To niestety pogłębia chaos i panikę, zamiast tonować nastroje.” – podkreśla Mirosław Maliszewski

źródło: Związek Sadowników RP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

Zakłady przetwórcze zaniechały skup owoców lub oferują bardzo niskie ceny

Ceny jabłek na Broniszach – 7 kwietnia