w ,

Ceny truskawek na Giełdzie Goławin: Azja bije rekordy!

foto: Spotted: Targowisko/Giełda Goławin Nowe Przybojewo
Ceny truskawek na Giełdzie Goławin: Azja bije rekordy, a walka o dobre owoce trwa!

Tegoroczny sezon na truskawki w pełni rozkręca się na Giełdzie Goławin, a ceny owoców zaskakują swoją zróżnicowaniem. Wczorajsze rekordowe stawki dla odmiany Azja,  osiągnęły ceny 30 zł za łubiankę!

Wczoraj na placu Giełdy panował spory ruch, a kupujący z niecierpliwością wyczekiwali na kolejnych plantatorów. Dostępność owoców najwyższej jakości była ograniczona, co dodatkowo podsycało popyt i windowało ceny.

Azja królową truskawkowego rynku

Bezkonkurencyjna tego dnia okazała się odmiana Azja, za którą niektórzy kupcy byli gotowi zapłacić nawet 30 zł za łubiankę. Owoce te oferowane były jedynie przez dwóch producentów i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Średnia cena za truskawki dobrej jakości plasowała się od 15 do 20 zł za koszyk. Te owoce również szybko znajdowały nabywców, nie zalegając długo na giełdowych stoiskach.

Drobniejsza truskawka w cieniu liderek

Znacznie mniej chętnych kupowało truskawki drobniejsze, wyceniane od 15 do 16 zł za łubiankę. Choć ceny te wydają się atrakcyjne, to jakość owoców nie spełniała oczekiwań kupujących.

Walka o towar

Atmosfera na Giełdzie była wyjątkowo dynamiczna. Grupa kupujących z uwagą obserwowała wjeżdżające na plac samochody, nie tracąc ani chwili na ocenę towaru. Konkurencja o najlepsze owoce była spora, a kupcy nie szczędzili wysiłków, aby zdobyć te najsmaczniejsze i najbardziej dorodne.

Co dalej z cenami truskawek?

Trudno jednoznacznie przewidzieć, jak będą kształtować się ceny truskawek w najbliższych dniach. Z pewnością duży wpływ na nie będzie miała pogoda i ilość dostępnych na rynku owoców.

Jedno jest pewne: tegoroczny sezon truskawkowy na Giełdzie Goławin obfituje w emocje i zaskakujące zwroty akcji!Kupujący muszą uzbroić się w cierpliwość i determinację, aby zdobyć wymarzone owoce w najlepszej cenie.

UDOSTĘPNIJ

Nadchodzące ocieplenie, doprowadzi do spadku cen truskawek – informuje Maciej Kmera, ekspert rynku Bronisze.

Sok jabłkowy z Ukrainy zatrzymany na granicy!