w

Ceny przerywki to żart – pisze sadownik

Przerywka jabłek to moment kiedy sadownicy mogą uznać jabłka na drzewach za “owoc towarowy”. W związku z rozpoczęciem przerywki w sadach, na skupach pojawiły się pierwsze oferty za jabłka z przerywki. Ceny za jabłka z przerywki wynoszą od 0,40 do 0,50 złotych za kilogram.

Jeden z sadowników poruszył kwestię ceny jabłek z przerywki i tym samym wywołał sporą dyskusję między sadownikami:

Te ceny przerywki to żart. Minimum 1 złotych musi być żeby wozić, jak już, bo inaczej rozegrają nas jak zawsze. Jeśli przerywkę ludzie oddadzą po 50 gr ( przetwórnie zobaczą ze jak baranom opłaca się wozić po 50 gr to normalny też dadzą tanio bo idioci i tak zawiozą ) to ile będzie normalny przemysł kosztował, który zawsze jest tańszy??? Pasuje Wam taka cena w zbiory za przemysł 30-35gr (przy dzisiejszych kosztach to za tyle to nawet przemysłu nie wyprodukujesz)??? Co wiadomo połączy sie z niską ceną deseru. Jesli nie dostaną przerywki, przemysł będzie droższy=deser. Czego nie rozumieja niby inteligenti ludzie ze jedno wpływa na drugie??

– pisze sadownik Maciej.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

5 komentarze

  1. Oczywiście że przemysł powinien kosztować 1 zł ponieważ cena 50 groszy za przerywketo są żarty ,panowie szanujmy się nie bądźmy frajerami którzy zapierdalaja za miskę ryżu. Dzisiaj Ukrainiec chcę duże pieniądze za robotę,opryski bardzo drogie,paliwo drogie, wszyscy zarabiają na rolniku a rolnik dostaję ochłapy

  2. Przy tych wszystkich rządaniach rolników to okaże się , że polskie będą najdroższe
    Zaczniemy sprowadzać tańsze z zagranicy a nisi niech szukają zbytu za te swoje wymagania

  3. Najlepiej rolnictwo usunąć z polski i brać droższe i gorsze z zagranicy ściągać niech Polacy zapomnia o polskim jabłku malinie nie ma sensu to po co robić ? Nikt normalny z tego nie wyżyje to macie racje niech nie będzie ….

Zakaz importu z Ukrainy dla mrożonych malin?

Tegoroczny sezon jest dla plantatorów praktycznie stracony.