w ,

Ceny paliw: co się zmieniło?

Jak wynika z najnowszej analizy serwisu e-petrol.pl, ceny paliw na polskich stacjach w ostatnim tygodniu uległy niewielkim zmianom. Zaskoczeniem może być utrzymanie się cen autogazu na stabilnym poziomie 3,19 zł/l, pomimo obaw związanych z zakończeniem importu rosyjskiego LPG.

Benzyna i olej napędowy tańsze

Benzyna 95-oktanowa potaniała o 2 grosze i kosztuje średnio 6,07 zł/l. Niewielki wzrost o 4 grosze odnotowano natomiast w przypadku benzyny 98-oktanowej, której cena osiągnęła poziom 6,89 zł/l. Olej napędowy z kolei potaniał o 1 grosz, kosztując średnio 6,18 zł/l.

Różnice regionalne

Najtańsze paliwo można znaleźć na Górnym Śląsku, gdzie benzyna 95-oktanowa kosztuje średnio 6,01 zł/l. Najkorzystniejsze ceny oleju napędowego są natomiast na Pomorzu Zachodnim (6,10 zł/l). Autogaz najtaniej zatankujemy w województwach łódzkim, świętokrzyskim i śląskim, gdzie średnia cena wynosi 3,13 zł/l.

Najwyższe ceny paliw

Najdrożej za benzynę 95 i olej napędowy zapłacimy w województwach kujawsko-pomorskim i mazowieckim. W tych regionach średnie ceny odpowiednio wynoszą 6,19 zł/l i 6,24 zł/l. Najdroższy autogaz jest na Opolszczyźnie, gdzie jego cena sięga 3,27 zł/l.

Podsumowanie

Mimo niewielkich zmian, ogólna tendencja wskazuje na stabilizację cen paliw. Warto jednak pamiętać, że sytuacja na rynku paliwowym jest dynamiczna i może ulec zmianie w najbliższym czasie.

[Źródło: e-petrol.pl]

UDOSTĘPNIJ

Pierwsze transporty borówek z Polski mogą się pojawić w Wietnamie od sezonu produkcyjnego 2025 r.

Zbliżają się olbrzymie ilości śniegu!