w ,

Ceny malin na skupach! Trwają spiskowe rozmowy przetwórni malin!

Ceny malin na skupach

Sezon na maliny w pełni, a co za tym idzie – rośnie zainteresowanie ceną owoców na skupach. Obecnie plantatorzy mogą liczyć na stawki od 7,50 zł do 9,00 zł za kilogram, w zależności od jakości malin. Maliny skupowane są w trzech klasach a ceny mogą się nieznacznie różnić od siebie.

Przetwórcy chcą obniżyć ceny?!

Według kilku osób z branży przetwórczej, które z nami się skontaktowały, trwają spiskowe rozmowy. W tym tygodniu odbyło się spotkanie w Jakubowej Chacie, dużych graczy, tzw. „malinowych królów branży przetwórczej”.

Z informacji nieoficjalnych dowiadujemy się, że trwają rozmowy o obniżenie ceny za maliny na zakładach przetwórczych, a co za tym idzie na skupach i dla finalnego producenta. Stawki jakie padają w rozmowach to 7 złotych za kilogram.

Padają stwierdzenia o możliwości sprowadzenia maliny z Ukrainy w cenie 5 złotych. Ukraina bardzo chętnie chce sprzedawać i wysyłać do Polski swój towar – podaje naszemu portalowi informator.

Czy plotki się potwierdzą? Czas pokaże. Polscy producenci zapowiedzieli już wcześniej, że będą strajkować i blokować przetwórnie, ale…

Stowarzyszenie Lubelskich Producentów Malin wycofało się z pomocy organizacji strajków, przez to rozwiązano strajki! – informuje nas Krzysztof Chmiel tzw. „malinowy polak”.

Pytanie, co spowodowało, że nagle Stowarzyszenie wycofało się? Czy zastraszono ich? Przecież w interesie producentów malin jest walka o godną zapłatę za wyprodukowane owoce! A tym bardziej w tak trudnym sezonie!

Krzysztof Chmiel informuje:

Stowarzyszenie nas oszukało… zgłosimy jeszcze raz  strajk! A takie Stowarzyszenie, które nie pomaga a jest tylko po to, aby nic nie robić jest skandaliczne!

Serbscy plantatorzy wywalczyli wyższe ceny. Po długich negocjacjach z przetwórcami uzyskali oni gwarancję minimalnej ceny skupu malin na mrożenie na poziomie 9,30 zł/kg.

Warto również wspomnieć, że ceny malin w sklepach są znacznie wyższe niż ceny skupu. Za kilogram malin w supermarkecie trzeba zapłacić nawet 15 zł.

UDOSTĘPNIJ

Stowarzyszenie Polskich Plantatorów Borówki symbolicznie otworzyło nowy sezon

Tegoroczne zbiory będą prawdopodobnie najgorszymi w ciągu ostatnich lat