w ,

Ceny malin biją rekordy…

Ceny malin biją rekordy. Kto może pozwolić sobie na polskie maliny, skoro kilogram potrafi kosztować w Biedronce 80 zł? Malinowa drożyzna daje do wiwatu też w warzywniakach i na bazarkach – podaje fakt.pl

Dlaczego te owoce wciąż są takie drogie ? Mówił o tym w programie Fakt LIVE rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Garść krajowych malin, bo zaledwie 125 gramów, kosztuje aż 9,99 zł. Chcesz kupić kilogram, musisz wysupłać niemal 80 zł. Według ostatnich danych, na krakowskim rynku kilo malin kosztuje od 70 do 75 zł. W hurcie! – dodaje fakt.pl

Głos w sprawie malinowej drożyzny zabrał Miłosz Motyka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był w poniedziałek (5 czerwca) gościem dziennikarki Agnieszki Burzyńskiej.

Dlaczego maliny wciąż są takie drogie ? – pyta Fakt LIVE rzecznika PSL Miłosza Motyka.

Przede wszystkim z powodu kosztów produkcji, które są w Polsce takie wysokie— podkreślił w programie Fakt LIVE poseł Miłosz Motyka. Rzecznik ludowców wskazał na ceny energii i koszty pracy związanej ze zbiorem i przetwarzaniem malin.

Te maliny, które trafiają do Polski z Ukrainy będą tańsze, dlatego, że tam stosuje się zupełnie inne nawozy, środki ochrony roślin, pestycydy. Mogą wyprzeć z naszego rynku nasze rodzime maliny — mówił Miłosz Motyka.

Nie ma żadnych działań ochronnych. Mógłby w tym zakresie pomóc Narodowy Holding Spożywczy, tylko że rząd PiS rządzi blisko osiem lat, siedem lat ogłasza powołanie tego holdingu i dalej nie powstał — dodał w Fakt LIVE.

  • źródło: fakt.pl

Ceny polskich malin na rynkach hurtowych – 6 czerwca 2023 roku

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny polskich malin na rynkach hurtowych – 6 czerwca 2023 roku

Na rynku są dostępne już pierwsze polskie czereśnie.