w ,

Ceny czereśni na rynkach hurtowych – 10 czerwca 2024r.

Sezon na polskie czereśnie w pełni rozkręca się na rynkach hurtowych. Ceny owoców wahają się od 6 do 22 złotych za kilogram, w zależności od odmiany, jakości i regionu produkcji. Niestety, na ceny negatywnie wpływa duża podaż taniej czereśni importowanej z Węgier.

Polskie czereśnie droższe

Polskie czereśnie są droższe od importowanych. Wynika to z wyższych kosztów produkcji, m.in. związanych z ręcznym zbiorem owoców. Ponadto, w tym roku zbiory czereśni w Polsce są mniejsze niż w latach ubiegłych, co również wpływa na wyższe ceny.

Tanie czereśnie z Węgier

Na rynkach hurtowych jest dostępna duża ilość taniej czereśni z Węgier. Ceny węgierskich owoców są nawet o połowę niższe niż polskich. To sprawia, że wielu kupców decyduje się na zakup tańszej alternatywy. Duża podaż taniej czereśni z Węgier powoduje spadek cen polskich owoców. Trend ten prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych tygodniach.

Analitycy rynku spodziewają się, że ceny polskich czereśni ustabilizują się na poziomie około 10-15 złotych za kilogram.

Polskie czereśnie lepsze jakościowo

Warto również podkreślić, że polskie czereśnie są lepsze jakościowo od importowanych. Polskie owoce są bardziej słodkie i soczyste, a także mają mniejszą tendencję do gnicia.

Kupuj polskie czereśnie!

UDOSTĘPNIJ

Pierwsze borówki na rynkach hurtowych! Sprawdź ceny tych pysznych owoców!

Ceny jabłek na Rynku Hurtowym Bronisze – 10 czerwca 2024r.